Tomáš Tatar nechce, aby Detroit hral komplikovane

Tomáš Tatar
Tomáš Tatar v piatok strelil svoj ôsmy gól v tejto sezóne NHL. Foto: SITA/AP

DETROIT 28. novembra (WebNoviny.sk) – V čoraz slabšej produktivite slovenských hokejistov v NHL je najsvetlejším zjavom Tomáš Tatar. Stále iba 24-ročný krídelník výrazne prispel k piatkovému triumfu Detroitu nad Edmontonom 4:3 po predĺžení, na ktorom sa podieľal dvoma bodmi.

Najprv asistoval na úvodnom góle domácich, ktorý strelil v 26. minúte Švéd Gustav Nyquist. V 33. minúte už ilavský rodák sám skóroval, keď tiahlou strelou do pravého horného rohu bránky ukážkovo prekonal Cama Talbota. Bol to jeho ôsmy gól a sedemnásty bod sezóny, v ktorej sa zatiaľ predstavil v 23 zápasoch. „Pri mojom góle Gus (Nyquist – pozn. SITA) odviedol výbornú robotu. Prečíslili sme súpera, Riley Sheahan naviazal na seba obrancu ja som si vybral miesto na strelu a vypálil,“ povedal Tatar pre klubový server Detroitu.

Šikovný krídelník je suverénne najproduktívnejším Slovákom v tejto sezóne a druhým najviac bodujúcim hráčom vo svojom tíme (spoločne s Dylanom Larkinom) za 20-bodovým kapitánom Henrikom Zetterbergom. Detroit po odchode dlhoročného trénera Mika Babcocka zatiaľ hrá ako na hojdačke. Z 23 zápasov vyhral 12, prehral 11 a vo Východnej konferencii mu s 27 bodmi zatiaľ patrí 7. priečka.

K celkovému prejavu svojho tímu Tatar poznamenal: „Niekedy si komplikujeme hru a strieľanie gólov. Vďakabohu za tieto dva body v predĺžení.“ Zápas rozhodol rýchlym gólom na začiatku predĺženia švédsky obranca Niklas Kronwall. „Zaslúžil si to za hru, ktorú predvádzal v tomto zápase. Sme veľmi šťastní, že dal gól, lebo v predchádzajúcich stretnutiach sa ocitol vo veľkých šanciach, ktoré nepremenil,“ všimol si Tatar.