Topfest sa sťahuje z Nového Mesta nad Váhom do Piešťan

Topfest
Topfest Foto: Ilustračné foto paparaci.sk

BRATISLAVA 29. februára (WEBNOVINY) – Slovenský festival Topfest sa sťahuje z areálu oproti Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom na letisko do Piešťan. Organizátori o tom informovali v stredu na sociálnej sieti Facebook. V tom istom meste sa v lete konajú aj iné hudobné podujatia ako Grape festival, Punkáči deťom či Lodenica. Termín konania Topfestu zostáva nezmenený – deviaty ročník festivalu sa uskutoční 29. a 30. júna.

“Z technických príčin nie je možné zrealizovať tento rok festival na mieste, na ktoré sme si už takpovediac zvykli – teda na poli pri Novom Meste nad Váhom. Takže sme sa po dôkladnom zvážení všetkých súvislostí rozhodli možno trochu nečakane presunúť festival na miesto, kam už niekoľko dní pozývame aj na Topfest PLUS, teda koncert Guns N‘ Roses. Na letisku v Piešťanoch sme momentálne našli viac porozumenia ako na predchádzajúcom mieste, keď k tomu pripočítame posledný daždivý ročník a početné sťažnosti na blato v areáli, parkovisku alebo stanovom mestečku – to by nám na zatrávnenom a spevnenom priestore letiska hroziť nemalo, aspoň teda nie v takej miere,“ uviedol organizátor festivalu Dušan Drobný z Agentúry Duna.

Už čoskoro plánujú organizátori festivalu zverejniť všetky podrobnosti ohľadom rozmiestnenia služieb v areáli a celkovej logistiky festivalu na novom mieste.

Na Topfeste sa tento rok predstaví americká heavymetalová formácia Godsmack. Okrem bostonskej kapely sa v Piešťanoch predvedú Iné Kafe, IMT Smile, Slobodná Európa, Aneta Langerová, Škwor, Harlej, Konflikt, Paranoid, Braňo Mojsej, Wadda, Downhill a Zuzana Smatanová. V rámci spomenutého bonusového dňa podujatia s názvom Topfest PLUS na tom istom mieste 13. júla vystúpi americká legenda Guns N’ Roses.

Klasické permanentky na festival sa v súčasnosti predávajú za 40 eur, V.I.P. permanentky za 70 eur a jednodňový lístok sa dá kúpiť za 25 eur. Osoby ZŤP a ZŤP-S majú možnosť zakúpiť si vstupenku so zľavou 50 percent, ich sprievod hradí plnú sumu.

Vstupenky na Guns N‘ Roses stoja 20 (zadné státie), 39 (státie) a 59 (V.I.P. státie) eur. Ľudia si zároveň za 60 eur môžu kúpiť spoločnú vstupenku na Topfest s lístkom na koncert Guns N‘ Roses v kategórii státie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aneta LangerováBraňo MojsejZuzana Smatanová