Torres, ktorý zranil M. Hossu, nesmie nastúpiť na 25 zápasov

Hossa
Marián Hossa zostal po zákroku Raffiho Torresa ležať na ľade. Foto: SITA, AP

NEW YORK 21. apríla (WEBNOVINY) – Raffi Torres, krídelník tímu zámorskej hokejovej NHL Phoenix Coyotes, dostal od disciplinárnej komisie 25-zápasový dištanc za zákrok na Mariána Hossu zo Chicaga v utorňajšom treťom súboji série 1. kola play-off.

K exemplárnemu trestu „pomohlo“ 30-ročnému Kanaďanovi aj jeho správanie sa z minulosti, keďže už dvakrát ho suspendovali a raz dostal pokutu.

Torres pravdepodobne vynútene vynechá aj úvod sezóny 2012/13. Informoval o tom web kanadsko-americkej profiligy.

„Nebezpečným a násilným zákrokom spôsobil vážne zranenie. Išlo o opakovaný priestupok, má veľmi bohatý register podobných prehreškov,“ nechal sa počuť šéf disciplinárky Brendan Shanahan.

„Úprimne ma mrzí jeho zranenie, verím, že sa čoskoro vráti na ľad. Keďže ide o mimoriadne prísny trest, v priebehu niekoľkých dní sa rozhodnem, či sa proti nemu odvolám,“ uviedol Raffi Torre

Obrazom: Marián Hossa skončil po zákroku Torresa v nemocnici

Mariána Hossu odniesli z ľadu na nosidlách
Slovenského útočníka Mariána Hossu odniesli z ľadu na nosidlách. Postaral sa o to Raffi Torres z Phoenixu. Počas prvej tretiny tretieho zápasu série prvého kola play-off NHL do neho narazil ľavým ramenom. Hossa približne minútu bezvládne ležal. Otraseného ho odviezli rovno do nemocnice. Foto: SITA, AP

Hossa zo zdravotných dôvodov nedohral tretí duel série a nemohol nastúpiť ani na štvrtý. Vedenie klubu potvrdilo, že absentovať bude aj v sobotu v piatom zápase vo Phoenixe. Blackhawks čelia vyradeniu z play-off, v sérii prehrávajú 1:3. Tréner Joel Quenneville v piatok nechcel informovať o Hossovom zdravotnom stave.

Torres v utorok v prvej tretine trafil oporu Chicaga ľavým ramenom do hornej časti tela v strednom pásme. Hráč Coyotes išiel do súboja cielene. Hossa približne minútu bezvládne ležal, päť minút bol v starostlivosti lekárskeho personálu.

Neskôr ho pri vedomí, ale zjavne otraseného, odviezli z United Center do Northwest Memorial Hospital, odkiaľ ho po detailných vyšetreniach prepustili do domáceho liečenia. Rozhodcovia si Torresov zákrok na Hossu nevšimli a v zápase ho nepotrestali. NHL mu však až do vyriešenia prípadu zastavila činnosť a Torres absentoval už vo štvrtom dueli série.

Vidoe: Faul na Mariána Hossu

Viac k osobe Brendan ShanahanJoel QuennevilleMarián GáboríkMarián HossaRaffi Torres