Tour de France 2017: Nominácie tímov

Tour de France
Foto: SITA/AP.
Prelink 1.jpg

Team Sky

  • Veľká Británia

Športoví manažéri: Nicolas Portal, Servais Knaven

Nominácia: Chris Froome, Geraint Thomas, Luke Rowe (všetci V. Brit.), Mikel Landa, Mikel Nieve (obaja Šp.), Michal Kwiatkowski (Poľ), Vasil Kirijenka (Biel.), Sergio Henao (Kol.) a Christian Knees (Ger)

Tim_sky.jpg

AG2R La Mondiale

  • Francúzsko

Športoví manažéri: Julien Jurdie, Stéphane Goubert

Nominácia: Romain Bardet (Fr.), Pierre Latour (Fr.), Alexis Vuillermoz (Fr.), Oliver Naesen (Belg.), Mathias Frank (Švaj.), Axel Domont (Fr.), Jan Bakelants (Belg.), Ben Gastauer (Lux.), Cyril Gautier (Fr.)

AG2R

Movistar Team

  • Španielsko

Športoví manažéri: José Louis Arrieta, José Vicente Garcia

Nominácia: Nairo Quintana (Kol.), Alejandro Valverde (Šp.), Imanol Erviti (Šp.), Jonathan Castroviejo (Šp.), Jesús Herrada (Šp.), Andrey Amador (Kos.), Jasha Sütterlin (Nem.), Daniele Bennati (Tal.), Carlos Betancour (Kol.)

Movistar.jpg

Trek – Segafredo

  • USA

Športoví manažéri: Steven de Jongh, Kim Andersen

Nominácia: Alberto Contador (Šp.), John Degenkolb (Nem.), André Cardoso (Portug.), Koen de Kort (Hol.), Fabio Felline (Tal.), Michael Gogl (Rak.), Markel Irizar (Šp.), Bauke Mollema (Hol.), Jarlinson Pantano (Kol.)

Trek_segafredo.jpg

BMC Racing Team

  • USA

Športoví manažéri: Fabio Baldato, Valerio Piva

Nominácia: Damiano Caruso (Tal.), Alessandro de Marchi (Tal.), Stefan Küng (Švaj.), Amael Moinard (Fr.), Richie Porte (Aus.), Nicolas Roche (Ír.), Michael Schär (Švaj.), Greg van Avermaet (Belg.), Danilo Wyss (Švaj.)

Bmc racing.jpg

Astana Pro Team

  • Kazachstan

Športoví manažéri: Dmitrij Fofonov, Alexandr Šefer

Nominácia: Fabio Aru (Tal.), Jakob Fuglsang (Dán.), Dario Cataldo (Tal.), Alexej Lucenko (Kaz.), Dmitrij Gruzdev (Kaz.), Michael Valgren (Dán.), Bachtijar Kožatajev (Kaz.), Andrij Grivko (Ukr.), Andrej Zejc (Kaz.)

Astana.jpg

UAE Team Emirates

  • Spojené Arabské Emiráty

Športoví manažéri: Mario Scirea, Marco Marzano

Nominácia: Louis Meintjes (JAR), Ben Swift (V. Brit.), Diego Ulissi (Tal.), Darwin Atapuma (Kol.), Kristijan Durasek (Chor.), Vegard Stake Laengen (Nór.), Matteo Bono (Tal.), Marco Marcato (Tal.), Manuele Mori (Tal.)

Uae team emirates.jpg

FDJ

  • Francúzsko

Športoví manažéri: Thierry Bricaud, Yvon Madiot

Nominácia: Davide Cimolai (Tal.), Mickael Delage (Fr.), Arnaud Démare (Fr.), Ignatas Konovalovas (Lit.), Jacopo Guarnieri (Tal.), Olivier de Gac (Fr.), Rudy Molard (Fr.), Thibaut Pinot (Fr.), Arthur Vichot (Fr.)

Fdj.jpg

Orica – Scott

  • Austrália

Športoví manažéri: Laurenzo Lapage, Matthew White

Nominácia: Esteban Chaves (Kol.), Simon Yates (V. Brit.), Mat Hayman (Aus.), Daryl Impey (JAR), Michael Albasini (Švaj.), Roman Kreuziger (ČR), Damien Howson (Aus.), Jens Keukeleire (Belg.), Luke Durbridge (Aus.)

Orica scott.jpg

Team Dimension Data

  • Juhoafrická republika

Športoví manažéri: Roger Hammond, Jean-Pierre Heynderickx

Nominácia: Mark Cavendish, Stephen Cummings, Scott Thwaites (všetci V. Brit.), Mark Renshaw (Aus), Bernhard Eisel (Rak.), Edvald Boasson Hagen (Nór.), Serge Pauwels (Bel.), Janse van Rensburg, Jacco Venter (obaja JAR)

Dimension data.jpg

Quick – Step Floors

  • Belgicko

Športoví manažéri: Tom Steels, Brian Holm

Nominácia: Marcel Kittel (Nem.), Jack Bauer (N. Zél.), Gianluca Brambilla, Fabio Sabatini, Matteo Trentin (všetci Tal.), Philippe Gilbert a Julien Vermote (obaja Belg.), Daniel Martin (Ír.) a Zdeněk Štybar (ČR)

Quick step floors.jpg

Bora – Hansgrohe

  • Nemecko

Športoví manažéri: Enrico Poitschke, Ján Valach

Nominácia: Maciej Bodnar, Pawel Poljaňski, Rafal Majka (všetci Poľ.), Emanuel Buchmann, Marcus Burghardt, Rüdiger Selig (všetci Nem.), Jay McCarthy (Aus.), Peter Sagan a Juraj Sagan (obaja SR)

Bora - Hansgrohe

Kaťuša Alpecin

  • Švajčiarsko

Športoví manažéri: Torsten Schmidt, José Azevedo

Nominácia: Alexander Kristoff (Nór.), Tony Martin (Nem.), Marco Haller (Rak.), Reto Hollenstein (Švaj.), Rick Zabel (Nem.), Robert Kišerlovski (Chor.), Maurits Lammertink (Hol.), Nils Politt (Nem.), Tiago Machado (Portug.)

Katusa alpecin.jpg

Lotto Soudal

  • Belgicko

Športoví manažéri: Herman Frison, Bart Leysen

Nominácia: Lars Bak (Dán.), Tiesj Benoot (Belg.), Thomas de Gendt (Belg.), Tony Gallopin (Fr.), André Greipel (Nem.), Adam Hansen (Aus.), Jürgen Roelandts (Belg.), Marcel Sieberg (Nem.), Tim Wellens (Belg.)

Lotto soudal.jpg

Team Sunweb

  • Holandsko

Športoví manažéri: Aike Visbeek, Luke Roberts

Nominácia: Michael Matthews (Aus.), Nikias Arndt (Nem.), Warren Barguil (Fr.), Roy Curvers (Hol.), Simon Geschke (Nem.), Ramon Sinkeldam (Hol.), Laurens ten Dam (Hol.), Mike Teunissen (Hol.), Albert Timmer (Hol.)

Sunweb.jpg

Cofidis, Solution Credits

  • Francúzsko

Športoví manažéri: Didier Rous, Jean-Luc Jonrond

Nominácia: Nacer Bouhanni (Fr.), Dimitri Claeys (Belg.), Christophe Laporte (Fr.), Cyril Lemoine (Fr.), Luis Ángel Maté (Šp.), Daniel Navarro (Šp.), Florian Sénéchal (Fr.), Julien Simon (Fr.), Geoffrey Soupe (Fr.)

Cofidis

Team Lotto NL – Jumbo

  • Holandsko

Športoví manažéri: Frans Maassen, Jan Boven

Nominácia: George Bennet (Aus.), Robert Gesink, Dylan Groenewegen, Thomas Leezer, Timo Roosen, Jos Van Emden, Bram Tankink (všetci Hol.), Paul Martens, Robert Wagner (obaja Nem.), Maarten Wynants (Bel.)

Lotto jumbo.jpg

Direct Énergie

  • Francúzsko

Športoví manažéri: Dominique Arnould, Benoit Genauzeau

Nominácia: Thomas Voeckler (Fr.), Sylvain Chavanel (Fr.), Lilian Calmejane (Fr.), Adrien Petit (Fr.), Romain Sicard (Fr.), Perrig Quéméneur (Fr.), Angelo Tulik (Fr.), Thomas Boudat (Fr.), Yohann Géne (Fr.)

Direct energie.jpg

Cannondale Drapac

  • USA

Športoví manažéri: Charly Wegelius, Andreas Klier

Nominácia: Alberto Bettiol, Patrick Bevin, Nate Brown, Simon Clarke, Andrew Talansky, Taylor Phinney, Pierre Rolland, Rigoberto Urán, Dylan van Baarle

Cannondale drapac.jpg

Bahrain Merida

  • Bahrajn

Športoví manažéri: Philippe Mauduit, Harald Morscher

Nominácia: Janez Brajkovič (Slovin.), Ondřej Cink (ČR), Jukija Araširo (Jap.), Tsgabu Grmay (Et.), Ion Izagirre (Šp.), Sonny Colbrelli (Tal.), Borut Božič (Slovin.), Javier Moreno (Šp.), Grega Bole (Slovin.)

Bahrain merida.jpg

Wanty Groupe Gobert

  • Belgicko

Športoví manažéri: Hilaire Van Der Schueren, Steven De Neef

Nominácia: Frederik Backaert (Belg.), Thomas Degand (Belg.), Guillaume Martin (Fr.), Marco Minnaard (Hol.), Yoann Offredo (Fr.), Andrea Pasqualon (Tal.), Dion Smith (N. Zél.), Guillaume van Keirsbulck (Belg.), Pieter Vanspeybrouck (Belg.)

Wanty.jpg

Fortuneo – Vital Concept

  • Francúzsko

Športoví manažéri: Sebastian Hinault, Denis Leproux

Nominácia: Maxime Bouet, Brice Feillu, Elie Gesbert, Romain Hardy, Pierre-Luc Perichon, Laurent Pichon, Florian Vachon, Anthony Delaplace, Benoit Jarrier (všetci Fr.), Daniel McLay (V. Brit.), Eduardo Sepulveda (Arg.)

Fortuneo.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alejandro ValverdeAndré GreipelArnaud DémareDaniel MartinDiego UlissiJakob FuglsangJán ValachJohn DegenkolbJuraj SaganMarcus BurghardtMichal KwiatkowskiPeter SaganPhilippe GilbertRafal MajkaRichie PorteRigoberto UránRobert GesinkRoman KreuzigerSimon YatesSylvain ChavanelThibaut PinotTony Martin