Tour de France 2022: Deviatu etapu ovládol Jungels, van Aert vyhral rýchlostnú prémiu a Sagan nebodoval (video+foto)

Tour de France 2022, Peter Sagan
Slovenský cyklista Peter Sagan pred štartom 6. etapy Tour de France 2022. Binche, 7. júl 2022. Foto: archívne, SITA/AP.
  • aktualizované 10. júla 18:07

V nedeľu sa na  Tour de France 2022 išla deviata etapa, ktorá bola horská a mala 192,9 km. Jej víťazom sa stal luxemburský cyklista Bob Jungels (AG2R Citroen). Štart nedeľňajšej etapy bol v Aigle a cieľ v Chatel Les Portes Du Soleil. V jej druhej polovici boli aj dve stúpania prvej kategórie. Slovenský cyklista Peter Sagan (TotalEnergies) finišoval na 120. mieste s vyše 27 minútovou stratou na Jungelsa.

Viac o téme: Tour de France 2022

V Semsalves na 56,5 km bola rýchlostná prémia, kde sa bojovalo o body do súťaže o zelený dres. Najrýchlejší tam bol zelený Belgičan Wout van Aert (Jumbo-Visma), ktorý tak ďalšou získanou dvadsiatkou zveľadil svoj náskok na čele bodovacej súťaže, na konte už má 284 bodov. Sagan opäť nebodoval, zostal na 86 a je siedmy.

Žltý dres lídra pretekov si s prehľadom udržal Slovinec Tadej Pogačar (UAE Team Emirates), ktorý je aj držiteľom bieleho pre najlepšieho cyklistu do 25 rokov. Nového majiteľa však má bodkovaný dres pre najlepšieho vrchára – dánskeho cyklistu Magnusa Corta Nielsena (EF Education-EasyPost) z neho vyzliekol Nemec Simon Geshke (Cofidis).