Tragédia v detskom tábore: Požiar si vyžiadal tri obete

Ukrajina; požiar
Požiar v detskom tábore si vyžiadal tri obete. Foto: youtube.com

ODESA 17. septembra (WebNoviny.sk) – Najmenej tri obete si vyžiadal nočný požiar, ktorý zachvátil detský tábor v ukrajinskej Odese.

Ako uvádza ukrajinský spravodajský portál 112.ua, požiar sa rozhorel okolo pol dvanástej večer, keď už desiatky detských účastníkov aktuálneho turnusu spali. Na videách natočených svedkami udalosti vidno, ako z tábora vybiehajú vystrašené deti.

Zopár detí nezvestných

Počas noci sa ukázalo, že tri dievčatá vo veku od osem do dvanásť rokov sú nezvestné, a záchranári následne potvrdili, že našli obhorené telá dvoch z nich. Nie je zatiaľ isté, či tretie nájdené obhorené telo patrí tretiemu nezvestnému dievčaťu, alebo dospelej osobe, píše britská BBC. Ďalšie dve osoby boli hospitalizované s otravou dymom.

Krátko po vypuknutí požiaru v tesnej blízkosti tábora vypukli nepokoje, keď sa rozhnevaní rodičia detí snažili údajne napadnúť starostu Odesy, ktorý bol tiež na mieste prítomný.

Riaditeľ za mrežami

Riaditeľa zariadenia už zatkla polícia, je podozrivý zo zanedbania bezpečnostných procedúr. Podľa 112.ru sa v tábore po vypuknutí požiaru nerozozvučalo poplašné zariadenie a deti si uvedomili nebezpečenstvo až v momente, keď v ich tesnej blízkosti zúrili plamene.

Informácie pochádzajú z internetovej stránky britskej spoločnosti BBC a z ukrajinského spravodajského portálu 112.ua.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom