Tragédiu v Handlovej polícia stále vyšetruje, zaistili zbraň

Amnestia zbran vrazda
Foto: ilustračné, SITA/MV SR

BRATISLAVA 23. novembra (WEBNOVINY) – Príčinu tragédie, pri ktorej v sobotu v Handlovej vyhasol život malého dieťaťa i jeho otca, pričom matka dieťaťa so strelným poranením bojuje o život polícia aj naďalej vyšetruje.

Ako informovala hovorkyňa trenčianskej krajskej polície Elena Antalová v sobotu popoludní 17-ročné dievča našlo v rodinnom dome, v ktorom žila so svojou 36-ročnou matkou tri telá. Jej matka, matkin druh a jej malá sestrička ležali v kaluži krvi. 43-ročný druh jej matky utrpel zranenie hlavy, ktoré bolo nezlučiteľné so životom. Taktiež smrteľné zranenie utrpela jej malá, iba 5-ročná sestrička. Matka bola s vážnym zranením hlavy prevezená do nemocnice v Banskej Bystrici.

Policajný vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne v nedeľu začal trestné stíhanie a to vo veci pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu vraždy, v časti dokonaného a v časti v štádiu pokusu. Taktiež začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Podľa doterajších zistení, doposiaľ nezistený páchateľ v presne nezistenom čase v sobotu v popoludňajších hodinách v dome na ulici Fučíkovej v Handlovej vystrelil do hlavy 5-ročného dievčatka. V dôsledku výstrelu bolo dievčatko ihneď mŕtve. Taktiež vystrelil na 36-ročnú Martinu, matku maloletej. Predmetom ďalšieho policajného vyšetrovania je aj smrť 43-ročného Petra, ku ktorej došlo na tej istej adrese.

Policajti na mieste zaistili krátku guľovú zbraň, ktorá bude podrobená expertíznemu skúmaniu. Obe telá budú podrobené súdnej pitve. Tá ukáže presnú príčinu smrti u oboch nebohých. Čo bolo príčinou tejto tragédie je predmetom ďalšieho policajného vyšetrovania.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom