Tragická noc, jazda si vyžiadala smrť 19-ročného mladíka

Nehoda
V stredu v noci sa na diaľnici v americkom štáte New York zomrelo 7 ľudí. Foto: 9wsyr.com

PREŠOV/STARÁ ĽUBOVŇA 28. septembra (WEBNOVINY) – Smrťou mladého 19-ročného vodiča Oplu Vectra z obce Hniezdne sa skončila dopravná nehoda, ku ktorej došlo v piatok krátko pred polnocou.

Navyše, v dvoch osobných motorových vozidlách, ktoré do seba narazili, sa zranilo šesť osôb.

Informoval o tom hovorca prešovského krajského riaditeľstva policajného zboru Daniel Džobanik.

K nehode došlo v piatok na ceste medzi Starou Ľubovňou a obcou Hniezde v čase okolo 23:00. Vodič osobného auta Opel Vectra jazdil v smere od Starej Ľubovne na obec Hniezdne, kde na rovnom úseku cesty začal predbiehať osobné auto Škoda Fabia.

Počas predbiehania, pri prechode do ľavého jazdného pruhu, narazil ľavou prednou časťou vozidla do prednej časti v protismere idúceho osobného auta Mazda 3 a následne pravou prednou časťou vozidla aj do zadnej časti predbiehanej Škody Fabia.

Po tejto zrážke vozidla Škoda Fabia a Mazda 3 zišli mimo vozovku. V aute, kde mladý vodič po havárii zomrel, sa zranili štyria jeho spolujazdci vo veku 17 až 19 rokov. Vodič Mazdy 3 a jeho spolujazdec sa zranili pravdepodobne ťažko. V treťom aute pasažieri vyviazli bez zranení.

Škoda na vozidlách bola vyčíslená na sedemtisíc eur. Džobanik potvrdil, že nehodu vyšetruje policajný vyšetrovateľ zo Starej Ľubovne, ktorý začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom