Tragický pád vo Vysokých Tatrách si vyžiadal život 40-ročného muža

Vysoké Tatry
Foto: ilustračné, SITA/Radoslav Maťaš

BRATISLAVA/VYSOKÉ TATRY 31. augusta (WebNoviny.sk) – Tragicky sa skončil výstup na Huncovský štít vo Vysokých Tatrách. Po približne 200-metrovom páde tu zahynul asi 40-ročný turista. Na pomoc mu letela posádka leteckých záchranárov spolu s horským záchranárom.

Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková, po prílete na miesto vysadili dvoch záchranárov pomocou palubného navijaka. Zranenia, ktoré turista utrpel boli tak rozsiahle, že privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť a lekár leteckých záchranárov na mieste konštatoval smrť.

Horskú záchrannú službu (HZS) žiadali vo Vysokých Tatrách o pomoc aj pri hľadaní troch 8-ročných detí, ktoré sa odpojili od početnej skupiny detí. Do pátrania v teréne sa zapojili šiesti záchranári, ktorí prehľadávali všetky turistické chodníky vedúce z Hrebienka a taktiež okolité chaty.

Pátranie ukončili v popoludňajších hodinách po tom, čo sa deti samé vrátili do hotela v Tatranskej Lomnici, kde boli ubytované. Informovala o tom HZS na svojej internetovej stránke.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom