Trailer nového filmu Pí a jeho život je na svete

Plavba s tigrom
Režisér Ang Lee s hercom Surajom Sharmom Foto: moifightclub.wordpress.com

BRATISLAVA 25. júla (WERBNOVINY) – Na svete je prvý trailer k filmovej adaptácii titulu Plavba s tigrom (2001) spisovateľa Yanna Martela, o ktorú sa postaral oscarový režisér Ang Lee. Vizuálne pôsobivá ukážka snímky s názvom Pí a jeho život načrtáva dej začínajúci sa búrkou a stroskotaním lode.

Ďalej ukazuje syna majiteľa zoologickej záhrady menom Pí Patel, ktorý sa snaží prežiť na záchrannom člne. Má však nezvyčajnú spoločnosť – zebru, hyenu, samicu orangutana a bengálskeho tigra menom Richard Parker. Martel za svoje dielo, ktoré najprv niekoľko vydavateľstiev odmietlo, dostal prestížnu Man Booker Prize.

V adaptácii, ktorá by sa do amerických kín mala dostať 21. novembra, si zahrali Suraj Sharma, Tobey Maguire, Irrfan Khan či Gérard Depardieu.

Ang Lee, ktorý sa narodil v Taiwane, svojho Oscara v kategórii Najlepšia réžia získal za film Skrotená hora (2005) a na konte má aj snímky ako Rozum a cit (1995), Ľadová búrka (1997), Tiger a drak (2000), Hulk (2003) alebo Zažiť Woodstock (2009). Pí a jeho život je jeho prvou skúsenosťou s nakrúcaním v 3D.

Stále sme v tom nováčikovia. Je ťažké točiť v 3D, ale je to zaujímavejšie. Zážitok je intenzívnejší,“ vysvetlil na aprílovej konferencii Národnej asociácie majiteľov kín CinemaCon. „Aby som bol úprimný, ja som radšej skromný. Ale tento film je veľkolepý, musel som nasledovať trend,“ dodal.

Suraja Sharmu, ktorý stvárnil Pího, si spomedzi tritisíc uchádzačov vybral napriek tomu, že nemá žiadne herecké skúsenosti. „Podal emocionálny výkon v snímke, ktorá vyzerá ako rodinný film, ale zároveň má v sebe veľké nápady. Dúfam, že ľudia budú o nej hovoriť celé týždne – tak si ja predstavujem rodinný film,“ vysvetlil 57-ročný filmár. Informácie zverejnili webstránky www.aceshowbiz.com a www.timesofindia.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ang LeeGérard Depardieu