Štyria slovenskí reprezentanti sa na ME v biatlone prebojovali do stíhacích pretekov

Michal Šima
Slovenský biatlonista Michal Šima. Foto: archívne, SITA/AP
  • aktualizované 29. februára 15:27

Až traja slovenskí biatlonisti sa na majstrovstvách Európy v bieloruskom stredisku Raubiči pri Minsku prebojovali zo sobotňajších rýchlostných pretekov do nedeľňajšej stíhačky.

Najviac sa v šprinte darilo Michalovi Šimovi, ktorého s čistou streľbou klasifikovali na výbornom 13. mieste a od elitnej desiatky ho delilo necelých sedem sekúnd.

Balog a Hasilla skončili

Potešil aj Šimon Bartko a jeho 21. priečka pri jednej chybe na strelnici, v nedeľu bude štartovať aj Martin Otčenáš, ktorý v sobotu obsadil 35. pozíciu. ME sa skončili pre Matej Baloga na 66. mieste a Tomáša Hasillu na 74. stupienku.

Zlato získal Rus Matvej Jelisejev, striebro Lotyš Andrejs Rastorgujevs a bronz Nór Aleksander Fjeld Andersen.

Poliaková jediná zo žien

Slovenka sa do nedeľňajšej stíhačky kvalifikovala iba jedna. Podarilo sa to Terézii Poliakovej, ktorá v sobotňajšom šprinte obsadila po čistej streľbe 29. priečku. Na víťaznú Švédku Elisabeth Höbergovú stratila takmer dve minúty.

Striebro si vybojovala Nórka Ida Leinová a bronz domáca Irina Kriuková. Veroniku Machyniakovú klasifikovali na 71. pozícii, Anetu Smerčiakovú na 89. stupienku a Henrietu Horváthovú na 92. poste.

Majstrovstvá Európy v biatlone

• Minsk-Raubiči (Biel.)

Muži – rýchlostné preteky: 1. Matvej Jelisejev (Rus.) 23:46,4 min (1+0), 2. Andrejs Rastorgujevs (Lot.) +4,1 s (0+1), 3. Aleksander Fjeld Andersen (Nór.) +25,5 (0+1), … 13. Michal Šima +59,3 (0+0), 21. Šimon Bartko +1:16,3 min (0+1), 35. Martin Otčenáš +1:41,2 (1+1), 66. Matej Baloga +2:28,9 (1+1), 74. Tomáš Hasilla (všetci SR) +3:02,3 (1+0)

Ženy – rýchlostné preteky: 1. Elisabeth Höbergová (Švéd.) 22:39,6 min (1+0), 2. Ida Lienová (Nór.) +14,4 s (0+0), 3. Irina Kriuková (Biel.) +15,9 (0+1), … 29. Terézia Poliaková +1:57,7 min (0+0), 71. Veronika Machyniaková +3:31,9 (0+1), 89. Aneta Smerčiaková +5:08,5 (2+2), 92. Henrieta Horváthová (všetky SR) +5:17,2 (0+3)

Viac k osobe Aleksander Fjeld AndersenAndrejs RastorgujevsAneta SmerčiakováElisabeth HöbergováHenrieta HorváthováIda LeinováIrina KriukováMartin OtčenášMatej BalogMatvej JelisejevMichal ŠimaŠimon BartkoTerézia PoliakováTomáš HasillaVeronika Machyniaková