Traja slovenskí rozhodcovia majú šancu pískať na olympiáde

Vladimír Baluška
Vladimír Baluška Foto: SITA/Martin Havran

MAGGLINGEN 29. augusta (WEBNOVINY) – Trio slovenských hokejových rozhodcov Vladimír Baluška, Miroslav Valach a Peter Stano má šancu rozhodovať mužský turnaj na zimných olympijských hrách vo februári 2014 v Soči.

Trojica sa zúčastnila na trojdňovom kempe arbitrov Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v Magglingene, definitívu o nominácii či nenominácii sa dozvedia až v decembri. Celkovo sa vo Švajčiarsku zišlo sedemnásť hlavných a pätnásť čiarových rozhodcov z dvanástich krajín Európy a Severnej Ameriky.

Okrem zástupcov IIHF ich sledovali aj štyri členovia rozhodcovskej komisie NHL.

Na ZOH 2014 bude rozhodovať celkovo štrnásť hlavných a rovnaký počet čiarových arbitrov. Polovicu z nich nominuje IIHF a druhú polovicu NHL.

„Pozvali sme popredných hlavných a čiarových rozhodcov. Podobný kemp organizujeme už tretí rok, tentoraz to však bol aj výber a príprava arbitrov na zimné olympijské hry. Mohli nám predviesť fyzickú kondíciu a čo robili cez leto, ukázali nám i korčuliarsku techniku. Spoločne sme hovorili o výklade pravidiel,“ povedal pre web IIHF manažér organizácie pre rozhodcov Konstantin Komisarov.

V programe kempu nechýbali ani teambuildingové aktivity i kondičné testy. „Videli sme, že všetci sa tvrdo pripravovali a prišli vo forme. Na ZOH musia prísť rozhodcovia v dobrej kondícii, ktorá sa má blížiť hráčom,“ skonštatoval Komisarov.

Zoznam rozhodcov, ktorí absolvovali kemp (zdroj: iihf.com):

Hlavní: Derek Zalaski (Kan.), Martin Fraňo, Antonín Jeřábek, Vladimír Šindler (všetci ČR), Aleksi Rantala, Jyri Rönn (obaja Fín.), Lars Brüggemann, Daniel Piechaczek (obaja Nem.), Viačeslav Bulanov, Konstantin Olenin (obaja Rus.), Vladimír Baluška (SR), Morgan Johansson, Marcus Vinnerborg (obaja Švéd.), Danny Kurmann, Brent Reiber (Švaj.), Keith Kaval, Steve Patafie (obaja USA)

Čiaroví: Ivan Deďuľa (Biel.), Chris Carlson, Jesse Wilmot (obaja Kan.), Petr Blümel (ČR), Anton Semjonov (Est.), Sakari Suominen (Fín.), Pierre Dehaen (Fr.), André Schrader (Nem.), Stanislav Raming (Rus.), Miroslav Valach, Peter Stano (obaja SR), Jimmy Dahmen (Švéd.), Roger Arm (Švaj.), Tommy George, Christopher Woodworth (obaja USA)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav ValachVladimír Baluška