Traja údajní členovia bankomatovej mafie sú opäť vo väzbe

Vazenie, ilava
Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 11. mája (WEBNOVINY) – Traja údajní členovia tzv. bankomatovej mafie, ktorých prepustili tento týždeň zo súdnej väzby, sú opäť vo väzbe.

„Okresný súd Trnava vyhovel v plnom rozsahu prokurátorovi Generálnej prokuratúry SR a Jána G. a spol. – celkovo tri osoby – vzal do väzby,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Prokurátor navrhol pre trojicu útekovú a preventívnu väzbu. „Oba dôvody väzby súd akceptoval,“ uviedla Predajňová. Obvinení podali voči rozhodnutiu súdu sťažnosť.

Po prepustení ich po pár hodinách zatkli

Policajti túto trojicu zatkli o niekoľko hodín po tom, čo ich v utorok prepustili zo súdnej väzby. Národná kriminálna agentúra ich zadržala pre staršie obvinenie z krádeží bankomatov v zahraničí.

Na bratislavskom súde, kde figurujú ako obžalovaní, sa riešia momentálne prípady slovenských bankomatov. V obžalobe je 25 skutkov, stíhajú dokopy siedmich ľudí, hrozia im tresty od desať do 15 rokov, organizátorovi 15 až 20 rokov.

Troch obžalovaných prepustili z väzby v utorok po tom, ako Krajský súd Bratislava skonštatoval chyby pri pojednávaní prípadu na okresnom súde.

Predseda senátu konal nesústredenie

Konštatoval, že predseda senátu okresného súdu v prejednávanej veci konal nesústredene, pričom zistil prieťahy v nedostatočnom organizovaní hlavného pojednávania.

Väzba obžalovaných tak mala sankčný charakter, povedal v stredu hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak.

Dvaja ďalší obžalovaní v tejto kauze boli prepustení z väzby vlani na jeseň, pričom toto prepustenie riešila aj šéfka prvého bratislavského okresného súdu Eva Fulcová podaním návrhu na disciplinárne konanie voči sudcovi. Zvyšní dvaja obžalovaní sú na úteku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom