Trapas čínskych hasičov, toto sa im teda nepodarilo

Hasiči
Hasiči striekali penu na lietadlo spoločnosti Fuzhou Airlines, až kým ich kontrolné stredisko letiska neupozornilo na chybu - potom už striekali penu na správny stroj. Foto: SITA/AP

PEKING 11. decembra (WebNoviny.sk) – Keď členovia posádky dopravného lietadla hlásili iskry lietajúce z motora počas rolovania na letisku v južnej Číne, do niekoľkých minút zareagovalo osem hasičských vozidiel. Tie však potom pokryli penou nesprávne lietadlo, napísala tlačová agentúra AP.

Omyl sa stal vo štvrtok na letisku v meste Fu-čou a rýchlo ho napravili. Hasiči obrátili pozornosť na správne lietadlo, ale to prvé – s cestujúcimi na palube – malo zdržanie desať hodín a celý incident spôsobil meškanie 30 letov. Informovalo o tom letisko.

Let spoločnosti Air China hlásil problémy na pravom motore Boeingu 737-800, keď mal odštartovať do Pekingu. Keď hasiči o štyri minúty prišli, motory už boli vypnuté. Avšak z chvosta lietadla spoločnosti Fuzhou Airlines od toho istého výrobcu vychádzali výfukové plyny.

Hasiči striekali penu na lietadlo spoločnosti Fuzhou Airlines, až kým ich kontrolné stredisko letiska neupozornilo na chybu – potom už striekali penu na správny stroj, dodalo letisko. Fuzhou Airlines oznámili, že ich lietadlo bolo pokryté bielou penou a museli ho dať odtiahnuť na kontrolu motorov. Vzlietlo približne o desať hodín. Letisko sa za spôsobené nepríjemnosti ospravedlnilo.

Plane’s right engine on fire at taxiing. Fire trucks foam the wrong jet in E China’s Fuzhou airport. No casualty pic.twitter.com/6Gh8wRjUdx— China Xinhua News (@XHNews) 10. Prosinec 2015

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie WBN