Trápenie bolo zbytočné, Talansky prehral boj samého so sebou

Peter Sagan bojoval o víťazstvo aj v 11. etape Tour de France
Andrew Talansky počas 11. etapy Tour de France, ktorá viedla z Besancone do Oyonnax a merala 187,5 kilometrov. Foto: SITA/AP

BOURG-EN-BRESSE 17. júla (WEBNOVINY) – Američan Andrew Talansky (25) sa stal dvadsiatym cyklistom na Tour de France, ktorý sa rozhodol nepokračovať v súťaži. Pôvodný líder tímu Garmin-Sharp nenastúpil do štvrtkovej 12. etapy, keďže následky jeho pádov a zranení boli horšie, ako predpokladal.

Všetky informácie z Tour de France nájdete

—–> TU

V stredu ešte Talansky hrdinsky došiel do cieľa 11. etapy v Oyonnax s odstupom vyše 32 minút za víťazným Tonym Gallopinom, ale bolesti chrbtice a tiež infekcia horných dýchacích ciest boli napokon silnejšie ako on. To všetko je aj následok dvoch pádov ešte počas prvého týždňa pretekov. Talansky odstúpil zo 44. miesta s mankom vyše 46 minút za lídrom Vincenzom Nibalim.

Obrazom: 11. etapa Tour de France

Trhá mi srdce, že musím opustiť pelotón Tour de France. Bola to moja tohtoročná priorita uspieť na týchto najväčších pretekoch a celý tím sa vo svojej taktike prispôsoboval môjmu cieľu. Teraz je všetko preč,“ uviedol Talansky v tlačovej správe.

Talansky vyhral v tomto roku prípravné preteky Critérium du Dauphiné a na Tour šiel ako jeden zo spolufavoritov na umiestnenie v prvej desiatke celkovej klasifikácie. Sám viackrát zdôraznil, že sa chystá zlepšiť svoje 10. miesto z vlaňajška. Pády v siedmej a ôsmej etape však zanechali na jeho tele zreteľné stopy a tiež nabral časové manko v celkovom poradí. V stredajšej 11. etape sa už vyložene trápil, ale nezosadol z bicykla a došiel do cieľa úplne sám päť minút pred naplnením časového limitu.

Najprv som chcel byť prospešný pre tím, ale potom som už len bojoval sám so sebou. Som hrdý na môj tím napriek tomu, že ho musím opustiť za takýchto okolností. Teraz sa idem domov vyliečiť a zregenerovať a budem mojim kolegom aspoň držať palce,“ doplnil Talansky.