Foto: Trať cyklistických MS vyhovujúca Saganovi sa môže zmeniť, organizátori majú problémy

Peter Sagan
Slovenský cyklista Peter Sagan. Foto: archívne, SITA/AP.

Organizátori majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike v britskom Yorkshire majú necelé dva mesiace pred štartom podujatia nečakané problémy.

Zvýšená hladina vodného toku v dôsledku lokálnej povodne strhla jeden zo starých mostov pred obcou Grinton, ktorý sa nachádza približne na 120. kilometri trate pretekov mužov v kategórii elite. Trať má podľa pôvodného itinerára merať 285 km.

Cesta zostala neprejazdná a je možné, že organizátori budú musieť trasu upraviť. „V súčasnosti myslíme najmä na tých, ktorých zasiahli záplavy. O škodách na trati budeme informovať grófstvo Severný Yorkshire a včas to vyriešime,“ cituje šéfa organizačného výboru Andyho Hindleyho portál Cyclingnews.com. Zaujímavosťou je, že most spadol v oblasti, ktorá v roku 2014 privítala úvodnú etapu Tour de France.

Majstrovstvá sveta sa vo Veľkej Británii uskutočnia od 22. do 29. septembra, pričom v záverečnom dni vyvrcholia pretekmi mužov s hromadným štartom. Jedným z favoritov na zisk dúhového dresu bude aj trojnásobný majster sveta Slovák Peter Sagan, ktorému by mala vyhovovať zvlnená trať s technickým záverečným 13-kilometrovým okruhom. Obhajcom triumfu z rakúskeho Innsbrucku bude Španiel Alejandro Valverde.

most
Strhnutý most pred obcou Grinton. Foto: SITA/AP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Sagan