Treba si uvedomiť, akú dôležitú úlohu zohráva cirkev v spoločnosti, povedal Kiska po omši v Šaštíne

CIRKEV: Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii
Zľava v popredí: Predseda vlády SR Peter Pellegrini a prezident SR Andrej Kiska pred začiatkom slávnostnej svätej omše pri príležitosti Národnej púte k Sedembolestnej Panne Márii v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie. Šaštín-Stráže, 15. september 2018. Foto: SITA/Martin Medňanský.

ŠAŠTÍN 15. septembra (WebNoviny.sk) – Vo sviatok Sedembolestnej Panny Márie si treba podľa prezidenta SR Andreja Kisku uvedomiť, akú dôležitú úlohu zohráva cirkev v spoločnosti.

Rodina je základ

Ako povedal novinárom po slávnostnej svätej omši v Šaštíne, treba sa riadiť v živote zásadami a princípmi kresťanstva.

Zdôraznil, že rodina je základ a o rodinu by sme sa mali opierať. Aj vo svete, v ktorom sú rozkolísané hodnoty. „Slovensko je nádherné. Ale je veľa hodnôt, v ktorých sa potrebujeme upevniť,“ zdôraznil.

Ako pre politika bolo pre Kisku zo sobotňajšej homílie najdôležitejšia výzva ku konaniu. „Politici veľa hovoria, ale zmeny nenastávajú,“ dodal.

Kázne v Šaštíne majú svoju hĺbku

Premiér Peter Pellegrini zdôraznil, že kázne v Šaštíne majú svoju hĺbku. Vyzdvihol, že eparcha Milan Lach sa v homílii venoval spôsobu života. Pellegriniho oslovila výzva na zastavenie sa v živote.

Lach pred novinármi zopakoval slová z homílie, že sa treba v živote zastaviť a nájsť si čas na Boha a rodinu. Podľa neho receptom je ráno o pol hodinu skôr vstať. „Keď to budete robiť každé ráno, do roka získate 180 hodín pre seba a pre Boha,“ povedal s tým, že si treba vtedy otvoriť Evanjelium a prečítať si z neho krátku časť a premýšľať, čo nám Boh cez ňu hovorí.

Lach pôsobí v USA, ale stále sa zaujíma o dianie na Slovensko. „Je to moja domovina,“ uviedol.

 

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaPeter Pellegrini