Trenčania vyhrali v play-off Tipsport ligy na ľade „kamzíkov“, Košice znížili náskok „baranov“

Tipsport liga
Zľava: Jakub Suja z Košíc a Tomáš Hrnka z Banskej Bystrice počas tretieho štvrťfinálového zápasu hokejovej Tipsport extraligy Kaufland play-off medzi HC Košice - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica. Košice, 21. marec 2018. Foto: SITA/Ivan Fleischer

POPRAD 21. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili na ľade HK Poprad v stredajšom treťom stretnutí štvrťfinále Kaufland play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy. .

Víťazstvo gólom do prázdnej bránky

Domáci skórovali ako prví, v 18. min sa presadil Samuel Mlynarovič, hostia však ešte do konca prvej tretiny zásluhou Tomáša Starostu vyrovnali. Na gól hosťujúceho Petra Sojčíka z 29. min ešte dokázal o 67 sekúnd odpovedať Dávid Bondra, „vojaci“ sa však potom ujali dvojgólového vedenia. Presadili sa Lukáš Bohunický a Boris Sádecký.

„Kamzíci“ zásluhou presného zásahu Lukáša Hvilu znížili na rozdiel jedného gólu, víťazstvo hostí však gólom do prázdnej bránky spečatil kapitán Trenčína Branko Radivojevič. Dukla po víťazstve v Poprade vedie 3:0 v sérii a od postupu do semifinále ju delí už len jeden triumf.

Miklík poslal zápas do predĺženia

Hokejisti HC Košice zvíťazili 3:2 po predĺžení nad hráčmi HC ‘05 iClinic Banská Bystrica v stredajšom treťom stretnutí štvrťfinále Kaufland play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy. Úvodný gól duelu strelil v 27. min domáci David Pacan, na jeho zásah stihol odpovedať ešte do konca II. tretiny bývalý hráč „oceliarov“ Marek Bartánus v presilovej hre.

Hostia boli po góle Guillama Asselina z 50. min blízko k tretiemu triumfu v sérii, domáci Michel Miklík však v 58. min poslal stretnutie do predĺženia. V ňom rozhodli domáci, v jeho 2. min skóroval Gabriel Spilar. Košice dosiahli svoj prvý triumf v sérii, Banská Bystrica má na svojom konte dve víťazstvá.

Tipsport liga 2017/2018 – štvrťfinále play-off

• tretí zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) – streda:

HK Poprad – HK Dukla Trenčín 3:5 (1:1, 1:1, 1:3) – stav série: 0:3
Góly: 18. Mlynarovič (Svitana, McDowell), 30. D. Bondra (Abdul), 55. Hvila (Mlynarovič, Svitana) – 20. Starosta (D. Hudec), 29. Sojčík, 45. Bohunický (Ölvecký), 55. Sádecký (Hecl), 60. Radivojevič
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Lauff – Bogdaň, Gavalier, 2 365 divákov

Poprad: Ivanov – Petran, Fabian, D. Brejčák, P. König, McDowell, Česánek, Dinda, Davydov – Buc, Heizer, Matúš Paločko – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Abdul, Matej Paločko, D. Bondra – Hvila, Ježek, Vartovník
Trenčín: M. Valent – Starosta, Bačík, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, L. Romančík – Bezúch, Sojčík, Radivojevič – Marcel Hossa, Sádecký, Hecl – J. Švec, Ölvecký, T. Varga – D. Hudec, Dlouhý, Gašparovič – Deveaux

HC Košice – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0) – stav série: 1:2
Góly: 27. Pacan (L. Nagy), 58. Miklík (Šedivý, Čížek), 62. Spilar (B. Kessel, Pulli) – 40. Bartánus (Hrnka, Hohmann), 50. Asselin (Skalický, Faille)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Pulli – Asselin obaja 10 min za hrubosť, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Stano – Smrek, Stanzel, 5 087 divákov

Košice: Habal – Šedivý, Čížek, Koch, B. Kessel, Michalčin, Pulli, Pavúk – L. Nagy, Pacan, Miklík – Šoltés, Suja, Spilar – Hovorka, Klíma, Kafka – Koyš, Š. Petráš, Hričina – Vrábeľ
Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, G. Gélinas, J. Brejčák – Lamper, Bortňák, Hrnka – Hohmann, Bubela, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Brittain, Češík, Kabáč – Gabor

Viac k osobe Branko RadivojevičDávid BondraMarcel HossaMarek BartánusMichel Miklík
Firmy a inštitúcie HC '05 iClinic Banská BystricaHC KošiceHK Dukla TrenčínHK Poprad