Trenčianska univerzita naučí seniorov pracovať s tabletmi

Senior smartfon dochodca
Foto: shutterstock.com

TRENČÍN 20. septembra (WEBNOVINY) – Seniori, ktorí navštevujú Univerzitu tretieho veku na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne, sa budú učiť pracovať s tabletmi.

Škola tak reaguje na požiadavku samotných seniorov. Nakúpiť plánuje 30 tabletov, s ktorých funkciami sa postupne starší študenti naučia pracovať.

„V rámci Univerzity tretieho veku pripravujeme zmeny jednak v štruktúre a obsahu zamerania. So seniormi sme v minulom akademickom roku komunikovali, pýtali sme sa ich na názor, čo by chceli inovovať pre budúci rok. V rámci projektu, ktorý máme schválený Agentúrou ministerstva školstva pre štrukturálne fondy, budú zakúpené tablety a ďalšie prístroje,“ povedal rektor školy Jozef Habánik.

Rektor sa prípadného nezáujmu zo strany seniorov neobáva. V každom ročníku univerzity tretieho veku ich študuje 30 až 40.

„Predpokladám, že to využijú, pretože nie je to len o práci s tabletmi, bude to aj o práci v ďalších disciplínach, ktoré sú súčasťou univerzity tretieho veku, dotýkajú sa ich životného štýlu,“ hovorí Habánik. V budúcnosti by sa mohli seniori učiť pracovať aj s modernými mobilnými telefónmi či novými typmi hodiniek.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Habánik