Trenčianske Teplice chcú byť zelené

Trenčianske Teplice, kúpele
Foto: SITA/Richard Nemec

TRENČÍN 1. mája (WEBNOVINY) – Trenčianske Teplice spúšťajú projekt Zelené mesto. Obsahuje súbor aktivít a činností zameraných na zvýšenie kvality obyvateľov malého kúpeľného mesta ako aj zvýšenia ich environmentálneho povedomia. Zelené plány mesta zahŕňajú vytvorenie systému statickej a dynamickej dopravy, zateplenie základnej školy a ďalších bytových domov, výmenu kontajnerov, rozširovanie počtu nádob na psie exkrementy, rozširovanie separovaného zberu a opravu vodovodu.

Samospráva do projektu zaradila aj skvalitňovanie verejných priestranstiev, dokončenie rekonštrukcie pešej zóny, úprava mobiliáru, rekonštrukciu turistických chodníkov, propagáciu biopotravín od výrobcov z regiónu. Mesto plánuje tiež zvyšovať environmentálne povedomie ľudí.

„Ak máme úprimný záujem riešiť kvalitu života svojich občanov, musíme okrem mestskej environmentálnej politiky zavádzať mechanizmy, ktoré smerujú k vytváraniu spoločnosti občianskej, vzdelanostnej s environmentálnym vedomím. A o takúto politiku sa naším projekt Zelené mesto budeme v najbližšej dobe usilovať,“ povedal primátor mesta Štefan Škultéty. Jednotlivé kroky projektu plánuje mesto financovať z vlastných zdrojov, z Recyklačného fondu a eurofondov.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Štefan Škultéty