Trenčianske Teplice neprišli na súd, majú pokutu

Štefan Škultéty
Štefan Škultéty Foto: SITA/Richard Nemec

TRENČÍN 5. marca (WEBNOVINY) – Spor medzi Trenčianskymi Teplicami a políciou musel súd znova odročiť. Trenčianski policajti žiadajú od kúpeľného mesta vyše 1,5 milióna €. Suma má byť kompenzáciou za vynaložené prostriedky polície do opravy budovy obvodného oddelenia tamojšej polície. Policajti bývalú základnú školu vynovili, no v súdnom procese s Teplicami o ňu prišli a mesto si do zrekonštruovaných priestorov nasťahovalo mestský úrad.

Vo štvrtok popoludní Okresný súd v Trenčíne pojednával znovu po tom, ako mesto namietalo zaujatosť všetkých súdov v kraji. No z mesta sa nik nedostavil a tak sa pojednávanie aj rýchlo skončilo. Trenčianske Teplice dostali od súdu poriadkovú pokutu 200 eur. “Vôbec tomu nerozumiem. Vopred sme sa ospravedlnili, aj písomne, z dôvodu zmeny advokátskej kancelárie. Určite sa odvoláme voči pokute,” reagoval dnes primátor Teplíc Štefan Škultéty.

Problém s budovou bývalej základnej školy na Ulici Milana Rastislava Štefánika vznikol v roku 1995. Zo Školskej správy v Trenčíne ju previedli na Okresné veliteľstvo Policajného zboru v Trenčíne. Schátranú budovu v dezolátnom stave opravili a nasťahovali do nej policajtov. Krajský súd v Trenčíne však v roku 2007 po 12-ročnom spore rozhodol, že budova patrí mestu. To si do budovy presťahovalo mestský úrad. Policajti sa dostali do pozície nájomníka a museli sa stiesniť.

Polícia argumentuje tým, že o žalobe o určenie vlastníctva sa dozvedela až v roku 2003, keď školskú správu v žalobe zamenili za políciu. Mysleli si teda, že opravujú svoju budovu a na súde poukazovali najmä na to, že konali v dobrej viere. Škultéty v minulosti povedal, že v prípade úspechu policajtov by suma predstavujúca asi tri štvrtiny ročného rozpočtu, bola pre malé kúpeľné mesto likvidačná.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Štefan Škultéty