Trenčiansky kraj obmedzil prevádzku hazardných hier, kasína a herne ukrátil až o 12 dní

Automaty, hra, hazard
Trnava plánuje zaviesť voči herniam ďalšie obmedzenia. Foto: ilustračné, www.thinkstockphotos.com

Trenčianska samospráva využila možnosti dané zákonom o hazardných hrách a pre budúci rok obmedzila ich prevádzku predovšetkým v čase vianočných a veľkonočných sviatkov. Prijatím všeobecne záväzného nariadenia (VZN) na stredajšom rokovaní mestského zastupiteľstva poslanci určili 12 dní v roku 2021, počas ktorých nebudú môcť herne a kasína prevádzkovať hazardné hry.

Takúto možnosť dáva už druhý rok po sebe samosprávam zákon o hazardných hrách, pričom obce a mestá musia svoju právomoc využiť do 31. októbra predchádzajúceho roka. Už samotný zákon hovorí o zákaze prevádzkovať hazardné hry počas Veľkého piatku a tiež 24. a 25. decembra.

Kým väčšina samospráv na Slovensku za dni bez hazardu určuje dni, keď sa oslavujú štátne sviatky, v Trenčíne obmedzili prevádzku hazardných hier predovšetkým v čase Vianoc a sviatkov Veľkej noci. Herne a kasína na základe rozhodnutia trenčianskych poslancov nebudú môcť prevádzkovať hazardné hry od 2. do 5. apríla a tiež od 18. až do 26. decembra. Ďalšími dňami bez hazardu budú 1. a 6. január.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie TSK Trenčiansky samosprávny kraj (VÚC)