Trenčín bude mať nový štadión, poslanci schválili projekt

Trenčín porazil v lige Myjavu, drží si náskok na čele
Fanúšikovia AS Trenčín počas 30. kola jarnej časti Fortuna ligy 2014/2015 v zápase medzi AS Trenčín a Spartak Myjava. Trenčín, 16. máj 2015. Foto: SITA/Tomáš Somr

TRENČÍN 2. júla (WEBNOVINY) – Poslanci mestského zastupiteľstva v Trenčíne na štvrtkovom zasadnutí schválili projekt výstavby futbalového štadióna. Nový stánok bude stáť na mieste už zbúraných starých tribún, výstavbu sa zaviazal financovať futbalový klub AS Trenčín za pomoci dotácie od Slovenského futbalového zväzu. Mesto do projektu vloží pozemky. S výstavbou sa začne na jar budúceho roka po získaní potrebných povolení.

Stánok s kapacitou 11-tisíc miest

Futbalový klub AS Trenčín dostal od mesta do výpožičky štadión aj s pozemkami, pričom sa zaviazal, že do konca roka 2017 bude v meste stáť nový štadión. Do neho v prvej etape na základe zmlúv s mestom investuje takmer päť miliónov eur. Ďalších 2,4 milióna dostane od zväzu. Odobrenie projektu poslancami bolo podmienkou na ich získanie.

Súčasný štadión má po zbúraní starých tribún teraz kapacitu 3 000 divákov. Generálny manažér klubu Robert Rybníček uviedol, že sa v prvej etape zaviazali postaviť nový štadión s kapacitou 7 500 divákov. „Všetci fanúšikovia na to čakajú a my im chceme splniť tento sen. Veríme, že na jar začneme stavať. Zároveň pracujeme na tom, aby sme celý štadión s konečnou kapacitou 11-tisíc miest postavili naraz. Naším zámerom je preinvestovať celkom 11 miliónov eur,” uviedol Rybníček.

Mesto podporí mládež

Ak klub splní podmienku postaviť nový štadión, môže pozemky pod ním od mesta odkúpiť za 200-tisíc eur. To je suma, ktorú mestská samospráva vynaložila na scelenie týchto pozemkov. Zároveň sa mesto zaviazalo podporovať mládež klubu sumou 200-tisíc eur ročne na desať rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AS Trenčín