Trenčín doma podľahol Košiciam, v Tipsport lige aj víťazstvá maďarských tímov a sedem gólov Nitry

HK Nitra, Tipsport liga

TRENČÍN 3. februára (WebNoviny.sk) – V nedeľu bolo v Tipsport lige na programe 40. kolo aj s lahôdkou v podobe zápasu Kaufland Winter Classic 2019 pod holým nebom, v ktorom HKM Zvolen tesne zdolal HC ’05 iClinic Banská Bystrica 3:2.

Zverenci Andreja Podkonického si vďaka triumfu v prestížnom derby, ktoré sa hralo na Štadióne VŠC Dukla Banská Bystrica, udržali líderskú pozíciu v ligovej tabuľke.

V ďalších nedeľňajších stretnutiach sa zrodili ďalšie tri víťazstvá hostí a dva zápasy sa skončili triumfom domácich tímov.

Domáca prehra Nových Zámkov

Hráči DVTK Jegesmedvék Miškovec zvíťazili na ľade Nových Zámkov 2:1. Góly v tomto zápase padali len v prvej a poslednej minúte.

Skóre stretnutia otvoril už po 18 sekundách hry hosťujúci obranca Daniel Kiss. V nasledujúcom priebehu zápasu mali obe mužstvá k dispozícii niekoľko presilových hier, Novozámčania dokonca aj trestné strieľanie.

Ďalší gól však padol až v poslednej minúte, keď sa presadil hosťujúci útočník Alexis Loiseau. Tento presný zásah sa napokon ukázal ako víťazný, keďže štyri sekundy pred záverečnou sirénou pripravil Ádáma Vaya v bránke Miškovca o čisté konto presilovkovým gólom Radim Hruška.

Sedem gólov Nitry na Liptove

Hokejisti Liptovského Mikuláša prehrali aj vo svojom druhom vystúpení na zrekonštruovanom zimnom štadióne, keď Nitre podľahli jednoznačne 1:7. Už prvá tretina určila smer, akým sa bude tento duel vyvíjať. Hostia v nej totiž skórovali až štyrikrát, keď sa postupne presadili Fominych, Bortňák, Buček a Čaládi.

Liptáci svoj jediný presný zásah zaznamenali v úvode prostrednej časti hry, keď vo vlastnom oslabení prekonal hosťujúceho gólmana Michal Uhrík. Nitra však reagovala ešte v druhej tretine ďalšími dvoma gólmi a v tretej dvadsaťminútovke uzavrel gólový účet tohto stretnutia Judd Blackwater.

Triumf „kamzíkov“ 3:1

Popradčania zvíťazili nad hráčmi HC 07 Detva 3:1. Úvodný gól strelili hosťujúci Detvania, v 22. min sa presadil český útočník Zdeněk Král.

Domáci „kamzíci“ otočili ešte do konca II. tretiny zásluhou druhého útoku Patrik Svitana – Marek Zagrapan – Samuel Takáč. Najprv sa presadil Takáč po asistenciách Svitanu so Zagrapanom, druhý gól strelil Zagrapan po prihrávkach Svitanu a Takáča.

Na konečných 3:1 pre Poprad spečatil v 47. min Dávid Bondra v oslabení, Patrik Svitana si pripísal tretiu asistenciu v zápase. Popradčania triumfovali aj v štvrtom dueli s Detvou v aktuálnom ročníku, „Podpoľanci“ doposiaľ nezískali proti „kamzíkom“ v sezóne 2018/2019 ani bod.

„Oceliari“ zvíťazili v Trenčíne

Košičania zvíťazili nad hráčmi Dukly Trenčín 6:3. Hosťujúci Košičania viedli po dvoch tretinách už 4:0, postupne sa presadili Jakub Suja, Evan Brophey, Ján Sýkora a Peter Galamboš.

Domáci „vojaci“ zdramatizovali zápas v záverečnej dvadsaťminútovke, keď zásluhou Denisa Hudeca, Borisa Sádeckého a Jiřího Gulu znížili na 3:4. Tri body pre „oceliarov“ poistili v záverečných minútach Marcel Haščák s Gabrielom Spilarom. Košice triumfovali v treťom dueli po sebe.

Hokejisti MAC Budapešť zvíťazili nad hráčmi MsHK Doxxbet Žilina 5:2. Maďarský tím viedol po dvoch tretinách v domácom zápase jednoznačne 4:0, presadili sa John Negrin, Tomáš Klempa, Jesse Dudás a Chris Bodó. Hosťujúci Žiličania strelili svoj úvodný zásah v 42. min, skóroval český útočník Petr Beránek.

Štvorgólové vedenie vrátil Budapešti Brance Orban v 46. min. Žilina však ešte jedenkrát skórovala, presadil sa Peter Húževka. Tím z maďarského hlavného mesta ukončil päťzápasovú sériu prehier, naopak, Žilina neuspela v štvrtom stretnutí v sérii.

Hokej – Tipsport liga 2018/2019 – 40. kolo

• nedeľa

MHC Mikron Nové Zámky – DVTK Jegesmedvék Miškovec 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 60. Hruška (Zaťko, Bajtek) – 1. D. Kiss (Loiseau, Harrison), 60. Loiseau
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Michal Novák (Nové Zámky) a Magosi (Miškovec) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Goga – Durmis, Krajčík, 1234 divákov

Nové Zámky: Kristín – Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, Henderson – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Urban, Šimun – T. Pospíšil, Hruška, Štrauch – Ondrušek, Fábry, Jakúbek – Slávik
Miškovec: Vay – D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, Milam, Göz – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Parizek, Albert, Vojtkó

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Nitra 1:7 (0:4, 1:2, 0:1)
Góly: 22. Uhrík (J. Sukeľ) – 4. Fominych (Pätoprstý), 8. Bortňák (Rais, Buček), 12. Buček (Bortňák, McCormack), 20. Čaládi (Pätoprstý, Hanuljak), 29. Hrušík, 36. Scheidl (Kerbashian, Miroslav Pupák), 50. Blackwater (M. Slovák, Lantoši)
Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Štefik, Németh (Maď.) – Šoltés, Soltész (Maď.), 1684 divákov

Liptovský Mikuláš: Kislicyn (12. Šimko) – Fereta, Kurali, J. Nemec, Matej Bača, Mezovský, Parobek, Droppa – L. Žiak, Róbert Huna, Kriška – R. Varga, Tamáši, Uram – J. Sukeľ, Oško, Števuliak – Čenka, Uhrík, Nechaj – Lištiak
Nitra: Hanuljak – McCormack, Mezei, Morrison, Korím, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, Korím, A. Sloboda – Scheidl, M. Slovák, Lantoši – Hrušík, Kerbashian, Blackwater – Minárik, Bortňák, Buček – Fominych, Čaládi, Pätoprstý

HK Poprad – HC 07 Detva 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 27. Takáč (P. Svitana, Zagrapan), 31. Zagrapan (P. Svitana, Takáč), 47. D. Bondra (P. Svitana) – 22. Král (Martin Chovan)
Vylúčení: 8:4 na 2 min, navyše Petran (Poprad) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc st., Müllner – Rojík, D. Konc ml., 1080 divákov

Poprad: Nechvátal – D. Brejčák, Miner, Fabian, Ťavoda, Karalahti, Petran, Erving – Kevin Miller, Heizer, D. Bondra – P. Svitana, Zagrapan, Takáč – Macík, Belluš, Buzzeo – Abdul, Kundrik, Olejník
Detva: Zalivin – Golian, Martin Chovan, Betker, Sládok, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ – Puliš, Murček, Török – Žilka, McLean, Hodgson – Gašpar, Matúš Chovan, Král – Tibenský, V. Fekiač, M. Surový – Martin Ďaloga

HK Dukla Trenčín – HC Košice 3:6 (0:1, 0:3, 3:2)
Góly: 42. D. Hudec (Luhový, Dlouhý), 49. Sádecký (Hecl, Daniel Krejčí), 50. Gula (Daniel Krejčí, Sádecký) – 18. Suja (T. Slovák), 21. Brophey (Suja, Koch), 25. J. Sýkora (Brophey, Spilar), 40. Galamboš (J. Sýkora, Kafka), 59. M. Haščák (Šerbatov), 60. Spilar (Derľuk)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, Soós (Maď.) – Výleta, Kis-Király (Maď.), 3236 divákov

Trenčín: M. Valent – Starosta, Rýgl, Frühauf, Cebák, Daniel Krejčí, Bohunický, Gula – O. Mikula, Ölvecký, Hlinka – Hecl, Sádecký, Bartovič – J. Švec, Radjenovic, T. Varga – Luhový, Dlouhý, D. Hudec
Košice: Habal – Šedivý, Dudáš, Koch, T. Slovák, Derľuk, Čížek, McDowell – Suja, Brophey, Spilar – Šerbatov, Ignatuškin, M. Haščák – Kafka, Galamboš, J. Sýkora – Lušňák, Klíma, Hričina – Š. Petráš

MAC Budapešť (Maď.) – MsHK Doxxbet Žilina 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Góly: 2. Negrin (Dudás), 12. Klempa (K. Nagy, Terbócs), 21. Dudás (J. Brown, Dansereau), 27. Bodó (Dudás, Burt), 46. Orban (Langkow) – 42. Beránek (Hvila, Podešva), 57. Húževka (Jenčík, Rudolf Huna)
Vylúčení: 9:11 na 2 min, navyše J. Brown (Budapešť) 10 min za nešportové správanie – Jankovič (Žilina) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Novák – Kollár, Gegáň

Budapešť: Bálizs – Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, J. Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Szigeti, Majoross, Pápa
Žilina: Mikoláš (21. Fučík) – Matejka, Kučný, Dubeň, Jankovič, Turian, Piegl, M. Hudec, Mendrej – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – Beránek, Podešva, Hvila – Milý, Surovka, Dominik Rehák – Síkela, Ondruš

Viac k osobe Dávid BondraJán SýkoraMarcel HaščákMarek ZagrapanRóbert HunaRudolf Huna
Firmy a inštitúcie DVTK Jegesmedvék MiškovecHC 07 DetvaHC KošiceHK Dukla TrenčínHK NitraHK PopradMAC BudapešťMHC Mikron Nové ZámkyMHK 32 Liptovský MikulášMsHK DOXXbet Žilina