Trenčín ostal nezdolaný aj po zápase s Košicami, Bystrica si v derby poradila so Zvolenom

Banská Bystrica - Zvolen
Nick Ross z HKM Zvolen (vľavo) a Josh Brittain z HC05 Banská Bystrica (vpravo) a brankár z HKM Zvolen Climie Mathew Scott počas 6. kola hokejovej Tipsport ligy HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - HKM Zvolen. Banská Bystrica, 24. september 2017. Foto: SITA/Peter Rusko

ŽILINA 24. septembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti MsHK Žilina zvíťazili nad hráčmi HC Nové Zámky 3:1 v nedeľňajšom stretnutí 6. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018.

Žilina postavila základy svojho úspechu už v prvej tretine, keď sa strelecky presadili Tomáš Klimenta a Filip Ondruš. V strednej časti hry zvýšil kanadský bek Félix-Antoine Poulin. Hráči Nových Zámkoch v druhej minúte poslednej tretiny znížili presným zásahom lotyšského obrancu Artursa Saliju, no to bolo z ich strany všetko. Žilina i Nové Zámky majú po siedmich odohraných zápasoch zhodne sedem bodov. Žilinčania zvíťazili po troch nezdaroch. Nové Zámky v ostatných piatich dueloch bodovali len raz.

Nitra zvíťazila nad Liptovským Mikulášom

Hokejisti Nitry na vlastnom ľade zvíťazili nad hráčmi Liptovského Mikuláša 3:2 v nedeľňajšom stretnutí 6. kola slovenskej Tipsport ligy. V prvej tretine hostia dvakrát doťahovali – najprv na gól Henricha Ručkaya odpovedal Gabriel Spilar, vzápätí Anthony Luciani opäť vrátil vedenie domácim, ale pred prestávkou vyrovnal Martin Kriška. Nitra rozhodla v prostrednej časti, keď sa presadil Judd Blackwater.

„Corgoni“ v prebiehajúcej sezóne ešte doma nezaváhali. Liptovský Mikuláš sa najbližšie v utorok predstaví na ľade slovenskej „dvadsiatky“, ktorá o dva dni neskôr vyzve pod Zoborom Nitru.

Zvolen doplatil na vylúčenia

Hokejisti Banskej Bystrice na vlastnom ľade zdolali hráčov Zvolena 4:2. Domáci položili základ svojho úspechu v druhej tretine, keď sa presadili Éric Faille a Miloš Bubela. V záverečnej časti zveľadil náskok „baranov“ Tomáš Surový, jeho zásah sa napokon ukázal ako víťazný – najprv Miloš Kelemen znížil na 1:3 a o necelé dve minúty pridal druhý gól hostí Milan Kytnár.

Úradujúci majster však nezaváhal, Bubela v závere pridal poistku a uzavrel skóre zápasu na 4:2. Hostia doplatili na vylúčenia, Bystrica zužitkovala 3 z 5 presilových hier.

Detva čaká na prvé víťazstvo

Domáci hokejisti HK Poprad zvíťazili 4:1 nad hráčmi HC 07 Orin Detva. V drese „kamzíkov“ sa v prvej tretine presadil Peter König a v druhej časti zdvojnásobil vedenie Popradu Dávid Bondra.

V záverečnom dejstve hostia inkasovali v priebehu 86 sekúnd dva góly, vymenili brankára a zásluhou Davida Videlku skorigovali na 1:4. Zdramatizovať zápas však nedokázali a na prvé víťazstvo v najvyššej súťaži si musia počkať, najbližšie v piatok privítajú majstra – Banskú Bystricu. Poprad zvíťazil tretíkrát po sebe a pohybuje sa v popredí ligovej tabuľky, v 7. kole pocestuje do Liptovského Mikuláša.

Trenčín je na čele tabuľky

Domáci hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili 3:1 nad hráčmi HC Košice. Po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre v 31. min jediný legionár v drese „vojakov“ Radek Dlouhý, ale už o štyri minúty vyrovnal najproduktívnejší hráč ostatného ročníka Tipsport ligy Marek Hovorka.

O víťazovi napokon rozhodol 36-ročný držiteľ striebornej i bronzovej medaily z majstrovstiev sveta Branko Radivojevič presným zásahom v 53. min. Triumf Dukly poistil gólom 6 sekúnd pred koncom Tibor Varga. Trenčín je v aktuálnej sezóne stále bez prehry a je na čele súťaže. Košice majú desať bodov a v tabuľke sú na piatej priečke.

TIPSPORT LIGA – 6. KOLO

MsHK Doxxbet Žilina – HC Nové Zámky 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Góly: 2. Klimenta (Martindale), 9. F. Ondruš (S. Pitt), 27. Poulin (J. Jurík) – 42. Salija (R. Varga)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Lokšík – Krajčík, M. Kollár, 716 divákov

Žilina: T. Tomek – Hatala, P. Mikuš, Michal Roman, Poulin, Harant, Mendrej, J. Babka, P. Luža – Klimenta, Holovič, Handlovský – J. Jurík, Húževka, Švihálek – Stupka, Martindale, S. Pitt – Rogoň, F. Ondruš, Váňa
Nové Zámky: V. Kováč – Martin Chovan, Plášil, Prapavessis, Salija, S. Kovačevič, Hain, Deyl, Piačka – R. Varga, R. Špirko, Surovka – Zbořil, Š. Novotný, Cetkovský – J. Tibenský, Dubinin, Lantoši – B. Fábry, Šimun, D. Rehák

HK Nitra – MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Góly: 3. H. Ručkay, 9. Luciani (Blackwater, Milam), 30. Blackwater (Luciani) – 8. Spilar (Uram, M. Sukeľ), 18. Kriška (B. Rapáč, Suchý)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Štefik – Jobbágy, Korba, 2216 divákov

Nitra: Hartzell – Pupák, Mezei, Milam, Ordzovenský, J. Kováčik, Korím, M. Versteeg, Milan Hruška – Paulovič, Krištof, Rzavský – Luciani, Timotej Šille, Blackwater – H. Ručkay, T. Mikúš, Kutálek – Štumpf, A. Kollár, J. Šiška
Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Nádašdi, Mezovský, Kurali, Suchý, J. Tabaček, Pacalaj, Devečka, Matej Bača – Spilar, M. Sukeľ, Uram – B. Rapáč, L. Paukovček, Kriška – Števuliak, Langhammer, J. Sukeľ – A. Laco, Piatka, Kabáč

HK Poprad – HC 07 Orin Detva 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 13. P. König, 38. D. Bondra, 44. Matúš Paločko (McDowell), 46. Svitana (P. König) – 50. Videlka (Huňady, Murček)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 2:0, rozhodovali: Lauff, Kalina – Stanzel, Bogdaň, 1314 divákov

Poprad: Corbeil – P. König, D. Brejčák, Jáchym, Š. Fabian, Ignatov, McDowell, Dinda, Zadražil – Svitana, Mlynarovič, A. Štrauch – Vandas, Heizer, Ježek – D. Bondra, Lichanec, Abdul – Matúš Paločko, Bogoslovskij
Detva: Viarbitskij (46. Larose) – Gachulinec, M. Šimon, F. Fekiač, Sládok, Strukoff, Macejko, Fedosov – Milý, R. Gašpar, Ščurko – J. Žilka, Matúš Chovan, Halás – Videlka, Murček, M. Surový – Ondris, Huňady, Zorvan – Srnka

HK Dukla Trenčín – HC Košice 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 31. Dlouhý (Bezúch, Radivojevič), 53. Radivojevič (Ölvecký, Starosta), 60. T. Varga – 35. Marek Hovorka (Pulli, Jenčík)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, P. Stano – Šefčík, Výleta, 3186 divákov

Trenčín: M. Valent – Starosta, L. Romančík, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Adam Themár, Špankovič – Radivojevič, Ölvecký, Bezúch – P. Sojčík, Bulík, T. Varga – O. Mikula, Dlouhý, J. Gašparovič – J. Švec, J. Pardavý ml., D. Hudec
Košice: Habal – Pulli, Čížek, Martin Bača, B. Kessel, Dudáš, E. Šedivý, Koch, Michalčin – Jenčík, Marek Hovorka, Kafka – Šoltés, Pacan, T. Klíma – J. Suja, Boltun, Hričina – Novotný, Vrábeľ, Š. Petráš

HK Orange 20 4 2 0 0 0 0 2 14:20 6

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k osobe Branko RadivojevičDávid BondraMarek HovorkaMilan KytnárMiloš BubelaTomáš Surový