Trenčín po predĺžení zvíťazil a Bystrica jasne triumfovala so siedmimi gólmi v Tipsport lige

HOKEJ TL: Banská Bystrica - Orange
Jakub Urbánek z HK Orange 20 (uprostred vľavo) a Ján Sýkora z HC ’05 iClinic Banská Bystrica (uprostred vpravo) počas hokejového zápasu 28. kola Tipsport ligy medzi HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Orange 20. Banská Bystrica, 29. november 2018. Foto: SITA/Peter Rusko

ŽILINA 29. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Trenčína zvíťazili nad domácimi hráčmi Žiliny 2:1 po predĺžení v rámci predohrávaného zápasu 39. kola Tipsport ligy. Skóre otvoril v prvej časti hry domáci Marek Hudec. V druhej tretine za hostí vyrovnal Peter Sojčík. Stretnutie dospelo až do predĺženie, v ktorom o zisku dvoch bodov pre „vojakov“ rozhodol Marek Hecl. Trenčínu patrí naďalej v tabuľke 7. priečka, Žilina je dvanásta.

HK Orange „20“ 22 0 0 0 0 1 21 26:118 1

Hokejisti Banskej Bystrice si s prehľadom poradili so slovenskou reprezentačnou dvadsiatkou vo vloženom stretnutí, keď zvíťazili vysoko 7:0. „Barani“ sa dlho rozbiehali, keď do polovice stretnutia sa strelecky dokázal presadiť len Andrej Šťastný. Potom však v priebehu šiestich minút strelili až štyri góly a o osude stretnutia bolo rozhodnuté. V tretej tretine zavŕšil hetrik Andrej Šťastný a debakel slovenských reprezentačných mladíkov potvrdil Tibor Varga.

Tipsport liga 2018/2019 – 39. kolo

• štvrtok

MsHK DOXXbet Žilina – HK Dukla Trenčín 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1)
Góly: 16. M. Hudec (Rudolf Huna, Húževka) – 24. Sojčík (D. Krejči, J. Švec), 63. M. Hecl (Sádecký)
Vylúčení: 7:1 na 2 min, navyše J. Milý (Žilina) 5+DKZ za faul kolenom a R. Dlouhý (Trenčín) 5+DKZ za napadnutie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Adamec – Gegáň, Šefčík, 497 divákov

Žilina: Mikoláš – Dubeň, Kučný, M. Hudec, Jankovič, Bagin, Piegl, Hrazdíra, Žilin – Balej, Podešva, Hvila – Rudolf Huna, Húževka, Síkela – Beránek, J. Ručkay, Barta – J. Milý, D. Rehák, Jenčík
Trenčín: M. Valent – D. Krejči, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, Frühauf, Kovář, Jakubec, Luža – Sojčík, J. Švec, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – O. Mikula, R. Dlouhý, T. Varga – Špankovič, J. Pardavý ml., D. Hudec

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HK Orange 20 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)
Góly: 6. A. Šťastný (Higgs, B. Marshall), 30. Asselin (Selleck), 31. A. Šťastný (T. Surový, Higgs), 35. Ďatelinka (A. Štastný, T. Surový), 37. Mihálik (Zigo), 45. A. Šťastný, 59. R. Varga (J. Sýkora)
Vylúčení: 10:10 na 2 min, navyše Gabor (B. Bystrica) a Boldižár (HK Orange 20) za pästný súboj na 10 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Valach, Korba – Durmis, Bogdaň, 2171 divákov

Banská Bystrica: S. Baroš – B. Marshall, Nemčík, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, T. Török, Petrinec – Asselin, Higgs, Selleck – J. Sýkora, É. Faille, Zigo – Kabáč, Češík, Gabor – R. Varga, T. Surový, A. Šťastný
HK Orange 20: Hlavaj – E. Švec, Kupec, Dlugoš, Boldižár, Nahálka, Brincko, Golian – Fafrák, A. Kollár, Giertl – Urbánek, Sojka, Köver – Džugan, Čenka, Havrila – Lavička, Minárik, L. Lunter