Trenčín si v Európskej lige doma vysoko poradil s Vojvodinou

Trenčín v Európskej lige zdolal Vojvodinu
Sprava: Patrik Mišák z AS Trenčín a Nemanja Radoja z FK Vojvodina Novi Sad počas prvého zápasu druhého predkola futbalovej Európskej ligy UEFA medzi AS Trenčín (SR) - FK Vojvodina Novi Sad (Srbsko). Dubnica nad Váhom, 17. júl 2014. Foto: SITA/Tomáš Somr

DUBNICA NAD VÁHOM 17. júla (WEBNOVINY) – Futbalisti AS Trenčín zvíťazili nad srbským tímom FK Vojvodina Nový Sad presvedčivo 4:0 vo štvrtkovom prvom zápase 2. predkola Európskej ligy 2014/2015 a pred odvetným stretnutím si utvorili výbornú východiskovú pozíciu pre postup do ďalšej fázy.

Skóre na štadióne v Dubnici nad Váhom otvoril po dvadsiatich minútach hry nigérijský útočník Moses Simon. Devätnásťročný kanonier sa v priebehu siedmich minút dvakrát presadil v druhom polčase a pripísal si na svoje konto hetrik. Skóre uzavrel v 72. min iný zakončovateľ v službách AS Trenčín Jairo. Hosťom bude v odvete chýbať Marko Živkovič, ktorý v 66. min inzultoval trenčianskeho útočníka Františka Kubíka a od rozhodcu inkasoval červenú kartu.

Odvetný duel je na programe budúci štvrtok 24. júla v Novom Sade (20.00 h).

Obrazom: Trenčín v Európskej lige zdolal Vojvodinu

Európska liga 2014/2015 – 2. predkolo – prvý zápas:
AS Trenčín (SR) – FK Vojvodina Nový Sad (Srb.) 4:0 (1:0) /hralo sa v Dubnici nad Váhom/

Góly: 20., 53. a 60. Moses Simon, 72. Jairo, ŽK: 50. Baéz, 66. F. Kubík (obaja Trenčín), ČK: 66. M. Živkovič (Nový Sad), rozhodovali: Lerjéus – Sjöblom, Flink (všetci Švéd.), 3725 divákov

Trenčín: Volešák – Čögley, Rodríguez da Silva, Kleščík, Holúbek – Baéz (85. Rundič), Mišák (69. Hajradinovič), Lobotka – F. Kubík, Jairo (79. Mondek), Moses Simon

Nový Sad: Jovanič – Puškarič (58. M. Živkovič), Pekarič, S. Babič, Nastič – Alivodič, Radoja, Poletanovič, Makarič (57. Stojanovič) – Ivanič – Veselinovič (80. Popara)

I. polčas

Trenčanov mohol už v 2. min poslať do vedenia útočník Jairo, ale v sľubnej pozícii neprekonal hosťujúceho brankára. Ako prvý sa z presného zásahu tešil Moses Simon: 19-ročný zakončovateľ premenil na gól strelu z hranice pokutového územia po Mišákovej prihrávke.

II. polčas

Nigérijčan v službách AS prezentoval svoje schopnosti aj po zmene strán, v 53. min zvýšil strelou k ľavej žrdi na 2:0 a o sedem minúť neskôr zavŕšil hetrik. Bezzubí hostia sa proti Trenčanom nedokázali presadiť. Navyše, v 66. min navyše prišli o striedajúceho Živkoviča, ktorý po údere do tváre Kubíka musel odísť predčasne z ihriska.

Definitívnou bodkou za vydareným zápasom v podaní Trenčanov bol štvrtý gól v sieti Vojvodiny – v 72. min skóroval po kombinačnej akcii Jairo. Domáci futbalisti v závere trochu poľavili, ale nepykali za to.