Trenčín si v gólovej prestrelke poradil so Žilinou, Nitra obrala Slovan o prvé body

Zilina - trencin
Zľava: Reuben Yem z AS Trenčín, Róbert Boženík u MŠK Žilina a Martin Šulek z AS Trenčín počas futbalového zápasu 4. kola jesennej časti Fortuna ligy 2018/2019 medzi MŠK Žilina - AS Trenčín. Žilina, 12. august 2018. Foto: SITA/Milo Fabian
  • aktualizované 12. augusta 21:19

ŽILINA 12. augusta (WebNoviny.sk) – Považské derby sa skončilo v prospech Trenčína, Žilinu zdolal 3:2 v nedeľňajšom stretnutí 4. kola Fortuna ligy.

Žlto-zelení sa dostali do vedenia v polovici prvého polčasu, pokutový kop s prehľadom premenil moldavský hráč Eugeniu Cociuc.

Trenčín otočil zápas

Ešte do prestávky dokázal Trenčín vyrovnať. Joey Sleegers sa ocitol sám zoči-voči brankárovi Dominikovi Holecovi a hoci bol v ťažkom uhle, dokázal ho prekonať. Holanďan naklonil misky váh na stranu Trenčína svojim druhým gólom v polovici druhého polčasu po rýchlej individuálnej akcii, keď utiekol domácim obrancom.

Žilina onedlho vyrovnala, po štandardnej situácii sa v šestnástke Trenčína ocitlo väčšie množstvo hráčov a v skrumáži sa najlepšie zorientoval Róbert Boženík – 2:2. Víťazný gól vsietil desať minút pred koncom z priameho kopu Hamza Čatakovič, ktorý bol na ihrisku iba pár sekúnd.

Slovan sa nenaladil na Rapid víťazne

Futbalisti Slovana Bratislava sa nenaladili na odvetu v 3. predkole Európskej ligy proti Rapidu Viedeň víťazne, na domácom ihrisku len remizovali s FC Nitra 1:1 v nedeľňajšom stretnutí 4. kola Fortuna ligy.

Úvodný gól zápasu strelil po prihrávke Tomáša Kóňu Nigérijčan v službách tímu spod Zobora Abdulrahman Taiwo. Aspoň bod pre Slovan zariadil v úplnom závere Slovinec Andraž Šporar. Belasí nebodovali naplno vôbec v prvom stretnutí sezóny. V tabuľke sú na prvej priečke, s lepším skóre pred Dunajskou Stredou.

Fortuna liga 2018/2019

• 4. kolo – nedeľa

MŠK Žilina – AS Trenčín 2:3 (1:1)
Góly: 24. Cociuc (z pok. kopu), 74. Boženík – 39. a 71. Sleegers, 80. Čatakovič, ŽK: 22. Azango, 90. Zubairu (obaja Trenčín), rozhodovali: Ziemba – Peter Kováč, Poláček, 2515 divákov

Žilina: D. Holec – Anang, Kaša, Králik, Holúbek – Cociuc (72. Pečovský), Fazlagič, Škvarka – L. Jánošík (63. Vallo), Boženík, J. Mihalík (86. Gerebenits)
Trenčín: Šemrinec – Yem, Šulek, Lawrence, Skovajsa – Ubbink (78. Čatakovič), El Mahdioui, Zubairu – Sleegers (90.+ Kvocera), Azango – Umeh (79. Antonio Mance)

ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra 1:1 (0:1)
Góly: 88. Šporar – 44. Abdulrahman Taiwo, ŽK: 74. A. Fábry, 90. Hroššo (obaja Nitra), rozhodovali: D. Sedlák – M. Benko, Hrmo

Slovan Bratislava: Greif – Apau, Saláta, A. Laczkó, Suchockij – De Kamps (69. Čavrič) – Rabiu, V. Savičevič (46. Holman) – Hološko, Šporar, Cmiljanič (46. Moha)
Nitra: Hroššo – Kuník, Pavol Farkaš, R. Križan, J. Chovanec – Šimončič, T. Kóňa – Abdulrahman Taiwo, A. Fábry (86. Machovec), Kotrík – Vestenický (79. Steinhübel)