Trenčín strelil Slovanu tri góly, Vittek videl červenú kartu

ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 0:3
Igor Žofčák zo Slovana (uprostred), hráč Trenčína Milan Rundič (vľavo) a brankár Trenčína Miloš Volešák v zápase 14. kola Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a AS Trenčín. Bratislava, 18. október 2013. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 18. októbra (WEBNOVINY) – V piatkovej predohrávke 14. kola Corgoň ligy zvíťazili futbalisti Trenčína na Pasienkoch nad Slovanom Bratislava 3:0.

Góly padali až v druhom polčase, skóre duelu otvoril v 53. minúte z pokutového kopu Kleščík, ďalšie presné zásahy pridali Van Kessel a Holúbek. „Belasí“ dohrávali zápas bez kanoniera Róberta Vitteka, ktorý videl v 75. minúte červenú kartu.

Bratislavčania aj napriek strate zostali na prvom mieste v tabuľke, na konte majú 31 bodov a pred druhým Trenčínom sedembodový náskok.

Futbal – Corgoň liga 2013/2014 – 14. kolo – piatok:

ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 0:3 (0:0)

Góly: 53. Kleščík (z pok. kopu), 64. Van Kessel, 89. Holúbek, ŽK: 52. Niňaj, 58. Bagayoko – 56. William, 85. Baéz, ČK: 75. Vittek (Slovan) za faul, rozhodovali: Kráľovič – D. Hrčka, Poláček, 2314 divákov

Slovan: Putnocký – Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Vrablec – I. Žofčák (46. K. Mészáros), Halenár, Grendel, Milinkovič – Fořt (66. L. Peltier), Vittek

Trenčín: Volešák – Čögley, Kleščík, Rundič, R. Mazáň – Baéz – Van Kessel, Mišák (69. Bero), Hajradinovič (82. Bariš), Holúbek – William (85. Bezák)

Jozef Valovič (tréner Slovana): „Prvých 30 minút bol Trenčín lepším tímom, potom sme si vypracovali šance my. Stretnutie sme prehrali zaslúžene. Pristúpili sme k prvému zápasu po reprezentačnej prestávke vlažne, prehrávali sme veľa súbojov v strede ihriska. V slovenskej lige dokáže poraziť každý každého a dnes sa to potvrdilo. Po vylúčení Vitteka sa zápas už len dohrával. Sme sklamaní, ale musíme pracovať ďalej.“

Ivan Vrabec (tréner Trenčína): „Myslím si, že sme boli od začiatku lepším tímom. Jednoznačne sme šli za víťazstvom. Musím pochváliť chlapcov za veľmi disciplinovaný a zodpovedný výkon. Snažíme sa o kombinačnú hru, či hráme doma alebo vonku. Určite sa budeme snažiť ponaháňať Slovan v tabuľke.

Obrazom: Trenčín vyhral na Pasienkoch 3:0

Pavel Fořt zo Slovana (v popredí) a Milan Rundič z Trenčína (chrbtom) v zápase 14. kola Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a AS Trenčín. Bratislava, 18. október 2013. Foto: SITA/Ján Slovák

Zľava: Igor Žofčák zo Slovana a Róbert Mazáň z Trenčína v zápase 14. kola Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a AS Trenčín. Bratislava, 18. október 2013. Foto: SITA/Ján Slovák
Zľava: Marko Milinkovič zo Slovana a Peter Kleščík z Trenčína v zápase 14. kola Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a AS Trenčín. Bratislava, 18. október 2013. Foto: SITA/Ján Slovák
Marko Milinkovič zo Slovana (uprostred), Milan Rundič (vľavo) a Peter Kleščík (vpravo), obaja z Trenčína, v zápase 14. kola Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a AS Trenčín. Bratislava, 18. október 2013. Foto: SITA/Ján Slovák

I. polčas

V úvode stretnutia boli nebezpečnejší hosťujúci Trenčania. V 5. min zasiahol pred Mišákom brankár Slovana Putnocký, o päť minút neskôr zakročil gólman domácich po strieľanom centri Van Kessela.

V 14. min spravil chybu vo vlastnej šestnástke Bagayoko. Loptu mu vzal Holúbek, Putnockého však neprekonal. Po úvodných dvadsiatich minútach prevzali iniciatívu domáci futbalisti, hlavička Niňaja ani príležitosť Žofčáka nevyústili do úvodného gólu.

V 31. min spálil najväčšiu šancu prvého polčasu Milinkovič, jeho krížna strela tesne minula ľavú žrď Volešákovej bránky.

Tlak domácich narastal, v 34. min neuspel po centri Bagayoka a Fořtovom sklepnutí Vittek, ktorý sa ocitol sám pred gólmanom hostí. Ten istý hráč zakončil o tri minúty neskôr po rohovom kope, Volešák zneškodnil jeho hlavičku na bránkovej čiare.

II. polčas

Úvodnú príležitosť druhého polčasu nevyužil Vittek, ktorý nedosiahol na center Milinkoviča z ľavej strany ihriska. V 52. min fauloval v šestnástke prenikajúceho Williama stopér domácich Niňaj, nariadený pokutový kop s istotou premenil Kleščík – 0:1.

O štyri minúty dvíhali po hlavičkovom biliarde hráči Slovana ruky nad hlavu tešiac sa z gólu, lopta sa však za bránkovú čiaru nedostala.

V 64. min sa Trenčania opäť tešili z gólu, Putnockého prekonal strelou k pravej žrdi po úniku Van Kessel – 0:2. O štyri minúty neskôr vystrelil ľavou nohou Holúbek, brankár Slovana zneškodnil jeho pokus.

V 73. min nevyužil výhodnú pozíciu v šestnástke Grendel, z následného protiútoku neuspel William, strelu trenčianskeho útočníka zblokovala obrana domácich. O dve minúty fauloval Vittek v osobnom súboji Baéza. Za svoj zákrok dostal od hlavného arbitra červenú kartu a musel opustiť ihrisko.

V 84. min neumiestnil William do siete center z ľavej strany ihriska. O päť minút neskôr najskôr neuspel pred Putnockým striedajúci Bezák, následne sa presadil strelou po zemi k ľavej žrdi Holúbek a uzavrel skóre zápasu – 0:3.