Trenčín tesne prehral s Bystricou, Bartečko bodoval v Žiline

Hokejisti Banskej Bystrice vyhrali v Trenčíne
Zľava: Michal Hudec z HC´05 Banská Bystrica, Janis Andersons a Branislav Konrád z Dukly Trenčín počas 11. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín a HC´05 Banská Bystrica. Trenčín, 10. október 2014. Foto: SITA/Tomáš Somr

MARTIN 10. októbra (WEBNOVINY) – Už deviate víťazstvo si pripísali hokejisti Košíc v tejto extraligovej sezóne.

V piatkovom súboji 11. kola Tipsport extraligy na ľade Martina stáli úradujúci majstri na pokraji prvej prehry v riadnom hracom čase, ale napokon zvíťazili 3:2 po predĺžení.

Šesťdesiatdeväť sekúnd pred naplnením 60. min košický útočník Matej Češík v presilovke vyrovnal na 2:2 a napokon v predĺžení v 64. min strhol víťazstvo na stranu favorita skúsený obranca Martin Štrbák. Košičania sú na čele extraligového pelotónu s 27 bodmi.

MHC Mountfield Martin – HC Košice 2:3 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 20. Kolba (T. Varga, Galamboš), 32. J. Markovič (I. Ďatelinka, Galamboš) – 11. Jánošík (Jenčík, Štrbák), 59. Češík (Štrbák, Spilar), 64. Štrbák (P. Bartoš)

Vylúčení: 10:7 na 2 min, navyše: J. Markovič (Martin) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano – Gajan, Smrek, 1884 divákov

Martin: J. Čech – I. Ďatelinka, Lojek, Dvořák, Smrek, Tupý, Kolba, Rusina, Brcko – T. Varga, Galamboš, J. Markovič – Suja, Illo, Finsterle – Važan, Pokrivčák, A. Themár – O. Jokeľ, Dírer, Šugár

Košice: Hylák – Cebák, Jánošík, Štrbák, Černák, Philipp, Drgoň, Šeda, M. Macejko – M. Bartánus, Hrnka, Lapšanský – Jenčík, P. Bartoš, Spilar – Sojčík, Češík, Matúš Chovan – Stupka, Kolena, Hinďoš

Obrazom: Hokejisti Banskej Bystrice vyhrali v Trenčíne

Hokejisti Trenčína podľahli hráčom Banskej Bystrice 1:2. Na gól Branka Radivojeviča v 29. min odpovedal o 3 minúty neskôr Andrej Kudrna a víťazstvo hostí zariadil v 49. min Petr Kafka. Ide len o druhú prehru Trenčanov na domácom ľade v tejto extraligovej sezóne.

Dukla Trenčín – HC ’05 Banská Bystrica 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 29. Radivojevič (Daniška) – 32. Kudrna (Nicastro), 49. Kafka (Preisinger, Biro)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Dudáš 10 min za údery – Nicastro 10 min za údery, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Holienka, Sčensný, 1122 divákov

Trenčín: Konrád – L. Kozák, T. Bokroš, Zošiak, Andersons, Habšuda, Dudáš, P. Husák, Palovič – O. Mikula, V. Nemec, Radivojevič – Šišovský, Melichárek, J. Gašparovič – D. Hudec, Róbert Petrovický, Komínek – Daniška, P. Stantien, Švec

Banská Bystrica: Wiikman – Nicastro, Biro, Jaborník, Rosandič, Luža, Bambúch, P. Lunter, Predajniansky – Gašpar, M. Hudec, Kudrna – Kafka, Preisinger, Handlovský – Róth, Block, Lamper – Bendík, Zigo, Matoušek

Strojcom víťazstva Popradu v Žiline bol Ľuboš Bartečko. Skúsený útočník sa na víťazstve favorita 4:2 podieľal dvoma gólmi a asistenciou.

Popradčania dosiahli v 12. zápase sezóny ôsme víťazstvo, šieste v riadnom hracom čase. Žilinčania zostali so 7 bodmi na predposlednom mieste tabuľky.

MsHK DOXXbet Žilina – HK Poprad 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Góly: 20. Kristek (Krčula, Milan Procházka), 30. Ďurkech (J. Moravec, Kristek) – 10. Hvila (Bartečko, Fabian), 32. Mlynčár (Kasík), 36. Bartečko (Boltun, T. Sýkora), 47. Bartečko (R. Suchý, T. Sýkora)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák – Stanzel, Tvrdoň, 861 divákov

Žilina: Kosowski – Ďurkech, J. Moravec, Bobček, Jelínek, Krčula, Hertl, Niník, Schroner – Š. Novotný, Kristek, Milan Procházka – Kubiš, Drábek, A. Lipovský – Drevenák, Haluza, Valášek – O. Rusnák, Heřman, Jarab

Poprad: Kostúr – Kurali, R. Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Pitka, Makovský – T. Sýkora, Boltun, Bartečko – Kroták, S. Takáč, Paločko – Matis, Paukovček, Hvila – Štrauch, Mlynčár, Gápa

Hokejisti Zvolena zdolali hráčov Skalice 5:4. Druhý tím tabuľky sa však proti poslednému poriadne natrápil.

V polovici stretnutia viedli hostia zo Záhoria po dvoch góloch Daniela Štumpfa a jednom zásahu Ľubomíra Vaškoviča 3:0, po druhej tretine ešte 4:2. V tretej tretine sa však domáci nadýchli k obratu a dokonali ho víťazným gólom v podaní Lukáša Juríka v 58. min.

HKM Zvolen – HK 36 Hant Skalica 5:4 (0:2, 2:2, 3:0)

Góly: 33. Brabenec (Bagin, Podkonický), 35. Podkonický (Puliš), 41. Bortňák (Podkonický), 42. Juraško, 58. L. Jurík (Bortňák, Juraško) – 13. Vaškovič (R. Školiak, Stloukal), 16. Štumpf (Méry, P. Horváth), 30. Štumpf (J. Jurík), 34. R. Školiak

Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Síkela (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Bogdaň, Korba, 1117 divákov

Zvolen: Šimko – Juraško, Bagin, Ťavoda, Hraško, Pichnarčík, Tomko, Varholík – Puliš, Brabenec, Podkonický – Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan – Síkela, Bortňák, Martin Ďaloga – Fekiač, Jakubík

Skalica: P. Romančík – I. Jankovič, Gründling, Drtina, P. Horváth, Nechala, Pavešic, Mikéska – Vaškovič, R. Školiak, Stloukal – Méry, Jabrocký, Šimíček – J. Jurík, Štumpf, Bezúch – Rejžek, Brzobohatý, M. Romančík

Vyrovnaný súboj medzi Piešťanmi a Nitrou museli rozhodnúť až samostatné nájazdy a v nich bol úspešný útočník Piešťan Tibor Kutálek.

Zápas sa v riadnom hracom čase aj po predĺžení skončil 4:4. Piešťanci sa vďaka zisku dvoch bodov dostali v tabuľke pred Martinčanov na 7. priečku. Nitra klesla z tretej na štvrtú pozíciu, vďaka lepšiemu skóre sa pred ňu dostal Poprad.

ŠHK 37 Piešťany – HK Nitra 5:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:2, 2:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 15. Holovič (Kutálek), 32. Mišura (Klempa, Šedivý), 47. Rais (Brňák, Holovič), 51. Rais (Holovič, Brňák), rozhodujúci sam. nájazd Kutálek – 8. Stümpel (Jass), 21. Tománek (z tr. strieľania), 33. J. Ručkay (Jeremenko), 54. Bajtek (Milo, Lelkeš)

Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Müllner – Junek, Šefčík, 1614 divákov

Piešťany: Šúrek – Škadra, Šedivý, Rais, Brňák, Valjent, Cunik, Srnec, Bučka – T. Klempa, Mišura, R. Konečný – B. Rapáč, D. Pašek ml., Holovič – Kutálek, Peško, Hamrák – Haring, M. Toman, Vaculín

Nitra: Lakosil – Nádašdi, Jass, E. Bednár, Michal Novák, Jeremenko, Milo, Piačka, Pavlíček – Tománek, Stümpel, H. Ručkay – Lukáš Novák, M. Kováčik, Marek Slovák – Pupák, J. Štefanka, J. Ručkay – Bajtek, Lelkeš, R. Mráz