Trenčín triumfoval aj tretíkrát, Seničania zdolali Skalicu

Senica zlomila odpor Skalice, Trenčín triumfoval

BREZNO 1. augusta (WEBNOVINY) – Futbalisti Podbrezová v rámci sobotňajšieho 3. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy triumfovala v gólovej prestrelke s nováčikom z Michaloviec 6:2.

Podbrezová premiérovo vyhrala

Hostia začali duel nešťastnou rozohrávkou v prvej minúte, ktorú takmer potrestal Alen Melunovič. Bosniansky útočník uspel až v 12. minúte, keď po faule Podhorina premenil nariadený pokutový kop.

Hosťujúcemu Zemplínu sa premiérovým gólom vo FL podarilo vyrovnať v 26. minúte, gólmana M. Kuciaka prekonal legionár Vernon de Marco. Domáci do polčasovej prestávky „udreli“ ešte dvakrát, po góloch Mirzada Mehanoviča a Blažej Vaščák viedli 3:1.

Po zmene strán viedla Podbrezová gólmi Ľuboša Kupčíka a Petra Gála-Andrezlyho už 5:1, za Michalovce skorigoval Michal Hamuľak. Posledné slovo mal Mirzad Mehanovič, ktorý v 90. minúte upravil na 6:2. Podbrezová dosiahla v Brezne premiérové víťazstvo v novom ročníku FL, Michalovce sú stále bez bodu.

Obrazom: Senica zlomila odpor Skalice, Trenčín triumfoval

Trenčania pokračujú bez straty bodov

Úradujúci slovenský futbalový majster AS Trenčín zvíťazil na pôde Zlatých Moraviec najtesnejším rozdielom 1:0. Hostia boli od úvodu lepším tímom a o ich triumfe rozhodol presný zásah Dávida Gubu zo 64. minúty.

Domáceho gólmana Marka Raniloviča v úvodnom dejstve v dvoch prípadoch zachránila konštrukcia bránky – najskôr po hlavičke Jaira da Silvu po rohu a potom po priamom kope Ryana Koolwijka. Slovinského gólmana desať minút po prestávke neprekonal vo veľkej šanci ani Matúš Bero, podarilo sa to až Gubovi strelou do „šibenice“. Trenčania pokračujú v novom ročníku FL bez straty bodov aj bez inkasovaného gólu. ViOn si pripísal už tretiu prehru.

Seničania zdolali Skalicu dvoma gólmi

Seničania v dramatickom stretnutí zdolali nováčika zo Skalice 2:1. Úvod duelu vyšiel lepšie domácim, ktorí sa v 20. min ujali vedenia zásluhou umiestnenej strely Filipa Hlohovského. Odpoveď hostí prišla už o osem minút neskôr, senický gólman Martin Šulla podcenil center Mária Kuráka.

Domáci pokračovali vo svojej aktivite aj po zmene strán, no aktívny Tomáš Komara ani Filip Hlohovský nepremenili svoje šance. K rozuzleniu stretnutia prišlo až v nadstavenom čase. V 93. minúte dostal červenú kartu za dve žlté strelec vyrovnávajúceho gólu hostí Kurák. Rozhodujúci gól dosiahol Hlohovský, ktorý strelou k pravej žrdi prekonal Hajdúch. Senica si pripísala premiérové víťazstvo v aktuálnej sezóne, Skalica stratila v tomto ročníku prvé body.

Futbal – Fortuna liga 2015/2016 3. kolo

FO ŽP Šport Podbrezová – MFK Zemplín Michalovce 6:2 (3:1) – hralo sa Brezne

Góly: 12. Melunovič (z pok. kopu), 38. a 90. Mehanovič, 45. Vaščák, 63. Kupčík, 69. Gál-Andrezly – 26. Vernon de Marco, 71. Hamuľak, ŽK: 34. M. Kochan, 76. Migaľa – 11. Podhorin, rozhodovali: Šuniar – Mókoš, Petríček

Podbrezová: M. Kuciak – P. Vajda (77. J. Szöke), Pimpara, Kupčík, Andrič – M. Kochan (61. Migaľa) – Mário Almaský, Gál-Andrezly – Mehanovič – Melunovič, Vaščák (64. J. Pančík)

Michalovce: Kira – Turík (90. M. Bednár), M. Gallo, Podhorin, Šimčák – Grič – D. Kunca, A. Leško (60. Regáli), Vernon de Marco (46. E. Mensah), Koscelník – Hamuľák

FC ViOn Zlaté Moravce – AS Trenčín 0:1 (0:0)

Gól: 64. Guba, ŽK: 40. Čögley, 50. Bero (obaja Trenčín), rozhodovali: Kružliak – Balko, T. Somoláni

Zlaté Moravce: Ranilovič – Cebara, Burič, Tipurič, S. Milojevič – Orávik, Samateh, D. Školnik, Glavaš – Krznarič (90. Klačan), Mance (65. Rejdovian)

Trenčín: Šemrinec – Čögley, Ramón Rodríguez da Silva, Rundič, Madu – Koolwijk, Bero (90. Kleščík), Lobotka – Ibrahim Rabiu (58. Van Kessel), Jairo da Silva, Guba (88. Skovajsa)

FK Senica – MFK Skalica 2:1 (1:1)

Góly: 20. a 90.+ Hlohovský – 28. Kurák, ŽK: 17. Čunta, 80. Kontár, 85. J. Dolný – 30. Kurák, 34. Lietava, 67. Ciprys, 80. Michal Gašparík, ČK: 90.+ Kurák (Skalica) po druhej ŽK, rozhodovali: R. Weiss – Bobko, Galo

Senica: Šulla – Kontár, P. Pavlík, Pillár, Čunta – Komara – J. Dolný, Hlohovský, S. Mráz (87. Hladík), Kalabiška (72. Ventúra) – J. Kosorin

Skalica: Hajdúch – Švrček, Pavol Majerník (54. Petrovský), R. Konečný, Ciprys – Kurák – Mazan, Bariš, A. Čermák, Michal Gašparík (90. Neoveský) – Lietava (77. Jakubek)

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2015/2016 po sobotňajších stretnutiach 3. kola:

1. AS Trenčín 3 3 0 0 4:0 9

2. Spartak Myjava 2 2 0 0 5:2 6

3. DAC 1904 Dunajská Streda 2 2 0 0 4:1 6

4. MFK Skalica 3 2 0 1 5:3 6

5. FK Senica 3 1 1 1 3:4 4

6. MŠK Žilina 1 1 0 0 5:1 3

7. ŽP Šport Podbrezová 2 1 0 1 6:4 3

8. ŠK Slovan Bratislava 2 1 0 1 2:2 3