Trenčín v šesťgólovej prestrelke remizoval s DAC, Slovan zvíťazil pod Čebraťom

Joey Johannes, Martin Jedlička
Joey Johannes z AS Trenčín sa snaží prekonať brankára Martina Jedličku z DAC Dunajská Streda. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský.

RUŽOMBEROK 19. augusta (WebNoviny.sk) – V nedeľu sa vo Fortuna lige hrali dva zápasy 5. kola, v ktorých padlo spolu osem gólov.

Dve červené karty v Ružomberku

Futbalisti Slovana Bratislava si napravili chuť po vypadnutí z Európskej ligy, keď v Ružomberku zvíťazili 2:0 v nedeľňajšom stretnutí 5. kola Fortuna ligy. Už v prvom polčase videli diváci dve červené karty. keď sa najprv po faule zozadu a druhej žltej karte nechal vylúčiť domáci Tihomir Kostadinov, no už onedlho ho napodobnil aj Aleksandar Čavrič.

„Belasí“ napokon strhli víťazstvo na svoju stranu v záverečnej pätnásťminútovke. Najskôr obranca Mitch Apau dostal v šestnástke peknú prihrávku pätičkou od Vukana Savičeviča a nezaváhal. Druhý gól pridal Andraž Šporar, keď si ho pri priamom kope Mohu nik nevšímal a loptu odrazenú brankárom Macíkom nemal problémy dopraviť do siete. Ružomberok si pripísal sezóne prvú prehru.

Gólová prestrelka v Myjave

Trenčína remizovali 3:3 s Dunajskou Stredou v nedeľňajšom stretnutí 5. kola Fortuna ligy. Hráči zo Žitného ostrova po prvom polčase viedli, keď Christián Herc v šestnástke našiel defenzívneho záložníka Tomáša Huka a ten nezaváhal.

Do druhého polčasu nastúpil na ihrisko chorvátsky útočník Antonio Mance a štvorgólový kanonier z dvojzápasu s Feyenoordom Rotterdam ukázal, že má stále streleckú chuť.

Dvoma gólmi v priebehu piatich minút zariadil obrat, na oba mu prihral Osman Bukari. DAC sa nezlomil a Christián Herc strelou takmer z bránkovej čiary vyrovnal. Trenčín išiel opäť do vedenia, keď Desley Ubbink premenil priamy kop, no ani on sa nestal hrdinom. Po rohu stanovil konečný výsledok hlavou Bayo. Dunajská Streda zostáva v súťaži bez prehry.

Fortuna liga 2018/2019 – 5. kolo

• výsledky nedeňajších zápasov

MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:0)
Góly: 76. Apau, 79. Šporar, ŽK: 28. T. Kostadinov, 39. Urdinov – 9. Čavrič, ČK: 33. T. Kostadinov po druhej ŽK – 39. Čavrič po druhej ŽK, rozhodujú: Marhefka – Žákech, Jenčura, 2489 divákov

Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Twardzik, Urdinov – Qose (46. Jonec) – E. Daniel, D. Takáč, T. Kostadinov, Gál-Andrezly – Tandir (80. Š. Gerec)
Slovan Bratislava: Greif – Apau, Saláta, Bajrič, Božikov – De Kamps – Čavrič, Holman (64. V. Savičevič), Dražič (90. Cmiljanič), Moha (84. Hološko) – Šporar

AS Trenčín – FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:3 (0:1) – hralo sa v Myjave
Góly: 51. a 56. Antonio Mance, 81. Ubbink – 30. T. Huk, 70. Herc, 87. Bayo, ŽK: 4. Ubbink, 38. Šulek, 76. Skovajsa, 86. Sleegers, 90.+ Bukari – 38. Šimčák, 62. Kalmár, 74. T. Huk, 80. Koštrna, rozhodovali: Očenáš – Štrbo, Chládek, 964 divákov

Trenčín: Šemrinec – Šulek, Mašovič, Lawrence, Skovajsa – Zubairu, Paur (68. Čatakovič), Ubbink – Bukari, Umeh (46. Antonio Mance), Sleegers
Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Šatka, S. Koné (60. M. Vida), Šimčák (41. Záhumenský, 85. Bilenkyj) – Kalmár, T. Huk – Herc, Pačinda, K. Vida – Bayo