Trenčín vonku nezaváhal, Skalica vyhrala duel nováčikov

Trenčín porazil v lige Myjavu, drží si náskok na čele
Sprava: Ibrahim Rabiu a Matúš Bero z AS Trenčín počas 30. kola jarnej časti Fortuna ligy 2014/2015 v zápase medzi AS Trenčín a Spartak Myjava. Trenčín, 16. máj 2015. Foto: SITA/Tomáš Somr

BREZNO 25. júla (WEBNOVINY) – Úradujúci slovenský futbalový šampión AS Trenčín zvíťazil v sobotňajšom stretnutí druhého kola Fortuna ligy 2015/2016 na pôde FO ŽP Šport Podbrezová 2:0.

Obrazom: Vo Fortuna lige sa hralo druhé kolo

Trenčín ešte neinkasoval

AS začal svoju cestu za obhajobou majstrovského titulu v najvyššej slovenskej súťaži dvoma úspechmi na ihriskách súperov (pred týždňom triumfoval v Michalovciach najtesnejším rozdielom 1:0), pričom Trenčania ani v jednom z týchto zápasov neinkasovali.

Hostia sa v sobotňajšom dueli v Brezne mohli ujať vedenia už v 3. minúte, keď Skovajsa opečiatkoval Kuciakovu žrď. Domáceho gólmana prekonal až Matúš Bero, ktorý v 9. minúte tečovanou strelou zblízka dostal loptu do siete.

Podbrezová mala po zmene strán dve šance na vyrovnanie, no Vajda ani Gál-Andrezly proti trenčianskemu brankárovi Šemrincovi nepochodili.

Naopak, po hodine hry zahrmelo na opačnom konci, keď o finálnom výsledku súboja rozhodol striedajúci Gino Van Kessel. Za Kuciakom zvonila konštrukcia svätyne ešte v 81. minúte, keď nezvýšil na rozdiel triedy Guba.

Skalica vyhrala gólom do šatne

V sobotňajšom stretnutí nováčikov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže sa z víťazstva radoval MFK Skalica, ktorý ako domáci tím zdolal MFK Zemplín Michalovce najtesnejším rozdielom 1:0.

V prvej veľkej šanci tohto zápasu 2. kola FL 2015/2016 sa ocitol Skaličan Adrián Čermák, ten v 32. minúte po rohovom kope Michala Gašparíka hlavičkoval tesne nad.

Práve druhý menovaný strelil hosťom gól do šatne, keď minútu pred polčasovou pauzou ušiel brániacim Zemplínčanom a prekonal brankára Matúša Kiru. V druhom dejstve na štadióne v Senici už ďalšie presné zásahy nepadli.

Skalica naplno bodovala aj v druhom kole, Michalovce zatiaľ čakajú na premiérové body medzi slovenskou elitou. V domácej ouvertúre podľahli Michalovčania úradujúcemu majstrovi z Trenčína rovnako 0:1.

Futbal – Fortuna liga 2015/2016 – 2. kolo – sobota:

FO ŽP Šport Podbrezová – AS Trenčín 0:2 (0:1)

Góly: 9. Bero, 59. Van Kessel, ŽK: 9. Pimpara – 79. Bero, rozhodovali: Šuniar – Mókoš, Petríček

Podbrezová: M. Kuciak – Migaľa, P. Vajda, Kupčík, Andrič – Pimpara – Mário Almaský, M. Kochan, Žilák (62. J. Pančík), Gál-Andrezly (72. Mehanovič) – Melunovič (62. Sabler)

Trenčín: Šemrinec – Čögley, Ramón Rodríguez da Silva, Rundič, Skovajsa – Koolwijk, Bero, Lobotka – Ibrahim Rabiu (64. Guba), Jairo da Silva (84. Kleščík), Wesley Moraes (46. Van Kessel)

MFK Skalica – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)

Gól: 44. Michal Gašparík, ŽK: 10. Čermák, 16. Lietava, 90.+ Bariš – 30. Turík, 54. Vernon de Marco, 69. Hamuľak, rozhodovali: A. Somoláni – Vorel, Tomčík

Skalica: Hajdúch – Švrček, Pavol Majerník, R. Konečný, Ciprys (82. Vrablec) – Kurák – Mazan, Bariš, A. Čermák, Michal Gašparík (90.+ Šebesta) – Lietava (77. Ľ. Ulrich)

Michalovce: Kira – Turík (72. E. Mensah), M. Gallo, Podhorin, Šimčák – Grič – Regáli, D. Kunca, T. Sedlák (20. Vernon de Marco), Koscelník – Nworah (26. Hamuľak)

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2015/2016 po sobotňajších stretnutiach 2. kola:

1. MFK Skalica 2 2 0 0 4:1 6

2. AS Trenčín 2 2 0 0 3:0 6

3. Spartak Myjava 1 1 0 0 4:2 3

4. DAC 1904 Dunajská Streda 1 1 0 0 2:0 3

5. ŠK Slovan Bratislava 1 1 0 0 2:1 3

6. MFK Ružomberok 2 0 1 1 2:4 1

7. FK Senica 2 0 1 1 1:3 1

8. FC ViOn Zlaté Moravce 1 0 0 1 1:2 0