Trenčín zabojuje vo Varšave o play-off Ligy majstrov

AS Trenčín
Stredopoliar Tomasz Jodłowiec (Legia Warsawa) v súboji s futbalistami Trenčína počas prvého zápasu 3. predkola Ligy majstrov. Trenčín, 27. júl 2016. Foto: SITA/Milo Fabian

VARŠAVA 3. augusta (WebNoviny.sk) – Futbalisti AS Trenčín sa pred stredajšou odvetou 3. predkola Ligy majstrov 2016/2017 nevzdávajú svojho sna o účasti v play-off o skupinovú fázu kontinentálneho pohára číslo jeden. Zverenci trénera Martina Ševelu v minulotýždňovom prvom zápase v Žiline podľahli hráčom poľského šampióna Legia Varšava 0:1 napriek tomu, že počas väčšiny súboja na trávniku dominovali; nepremenili však príležitosti na skórovanie.

Hlavným rozhodcom Bezborodov

Pred stredajším odvetným duelom vo Varšave (20.45 h) je Legia bližšie k postupu. Hráči úradujúceho slovenského majstra musia svojich súperov bezpodmienečne zdolať – akékoľvek víťazstvo v riadnom hracom čase im zabezpečí postup; s výnimkou rezultátu 1:0, po ktorom by nasledovalo predĺženie. Hlavným rozhodcom odvetného zápasu bude Rus Vladislav Bezborodov.

„Neprehrali sme o dva ani o tri góly. Ak by sa nám podarilo nejaký streliť, všetko bude otvorené. Nám sa lepšie hrá na ihriskách súperov. Budeme sa snažiť niečím prekvapiť a urobiť taký malý zázrak. Je naším snom posunúť sa ešte ďalej a kým bude možnosť, budeme snívať,“ povedal po úvodnom meraní síl kormidelník AS Martin Ševela, ktorý v súvislosti s odvetou nemôže počítať so zraneným stopérom Lukášom Skovajsom. K dispozícii nebudú ani nigérijský olympionik Kingsley Madu a tiež najnovšia akvizícia AS, Argentínčan Aldo Omar Baéz, ktorý pod Čákovým hradom v minulosti pôsobil šesť rokov (2008 – 2014).

Legia v lige otočila z 0:2 na 3:2, Trenčín prehral 0:3

Legii nevyšla generálka pred odvetou úplne podľa predstáv, bola však s víťazným koncom – v sobotňajšom zápase 3. kola najvyššej poľskej súťaže zvíťazila na pôde Wisly Plock 3:2 z priebežného manka 0:2 v 10. minúte.

Trenčania v sobotu obstáli oveľa horšie – na ihrisku FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble podľahli 0:3. Vývoj duelu ovplyvnila červená karta, ktorú dostal stopér Christopher Udeh po 20 minútach hry. Príležitosť dostal premiérovo po svojom návrate aj stredopoliar Baéz, po dueli však len ťažko hľadal slová.

„Nemali sme problém v motivácii. To je hlúposť. Prehrali sme to niekde inde. Aj v desiatich šanca stále žila. Zlomil nás až druhý gól,“ povedal Baéz pre oficiálny klubový web a dodal: „Už v stredu na nás čaká veľmi dôležitý zápas. Hádam si všetci uvedomia, prečo sú tu. Treba opäť fungovať ako tím, a to nielen na ihrisku. Každý si musí sám uvedomiť, prečo si oblieka dres AS Trenčín a čo chce pre toto mužstvo urobiť.“

Na postupujúcich z 3. predkola ešte čaká pred bránami skupinovej fázy Ligy majstrov dvojzápas play-off (16. a 17. augusta, resp. 23. a 24. augusta). Neúspešní z 3. predkola LM sa presunú do play-off o účasť v skupinovej fáze tohtosezónnej Európskej ligy. Ak Trenčín prekoná Legiu, bude už mať istotu účasti minimálne v skupinovej fáze EL, keďže práve tá čaká na zdolaných z play-off LM.