Trenčín zdolal Senicu, chyby ju položili na kolená

Trenčín - Senica
Sprava: Jakub Holúbek z AS Trenčín a Jaroslav Diviš z FK Senica počas 15. kola Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín a FK Senica. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 27. októbra (WEBNOVINY) – Výsledok stretnutia AS Trenčín a FK Senica 15. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy.

AS Trenčín – FK Senica 2:0 (2:0)

Góly: 22. William, 35. Hajradinovič, ŽK: 4. Baéz – 56. Jirásek, 60. M. Zeman, 62. T. Kóňa, 86. Kalabiška, ČK: 62. T. Kóňa (Senica) po druhej ŽK, rozhodovali: Trutz – Brendza, Špivák, 2952 divákov

Trenčín: Volešák – Čögley, Kleščík, Rundič, R. Mazáň – Baéz (75. Bero) – Van Kessel, Mišák (83. Mondek), Hajradinovič, Holúbek – William (89. Bezák)

Senica: Šulla – Jaroslav Diviš, P. Pavlík, J. Križko, P. Čermák (73. Diarrassouba) – T. Kóňa, Jirásek – Hiago, Piroska, Martin Zeman (60. Tsoumou) – Kalabiška (88. Šenk)

Ivan Vrabec (tréner Trenčína): „Na tento zápas sme sa tvrdo pripravovali, Senicu sme v lige konečne chceli zdolať. Od začiatku sme dominovali, okrem dvoch pekných gólov sme aj dvakrát nastrelili konštrukciu bránky, pričom viacero ďalších vynikajúcich šancí sme nevyužili. Diváci nás za výkon odmenili potleskom, čo je pre nás zaväzujúce, aby sme aj v ďalších stretnutiach podávali takéto kvalitné výkony.“

Eduard Pagáč (tréner Senice): „O osude tohto zápasu rozhodli dve veci – výkon domáceho Van Kessela a naše individuálne chyby, ktoré Trenčín dokázal potrestať. To boli zlomové činitele v stretnutí, ktoré sa po vylúčení nášho hráča v druhom polčase už len dohrávalo. Úvodná 25-minútovka bola z našej strany celkom dobrá, ale potom nás naše chyby položili na kolená.“

Obrazom: AS Trenčín – FK Senica 2:0

Sprava: Róbert Mazáň z AS Trenčín a Jaroslav Diviš z FK Senica počas 15. kola Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín a FK Senica. Foto: SITA/Tomáš Somr

Zľava: Gino van Kessel z AS Trenčín a Juraj Križko z FK Senica počas 15. kola Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín a FK Senica. Foto: SITA/Tomáš Somr
Tomáš Kóňa (tretí zľava) z FK Senica dostáva červenú kartu počas 15. kola Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín a FK Senica. Foto: SITA/Tomáš Somr
Nezhody medzi hráčmi AS Trenčín a FK Senica počas 15. kola Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín a FK Senica. Foto: SITA/Tomáš Somr

I. polčas

Súperi sa do seba pustili bez okolkov, najväčšiu šancu úvodu zápasu mal hosťujúci Hiago, jeho dôraznú strelu z 10. min však Volešák vyrazil. Potom mali prevahu domáci, ktorí súpera zatlačili a v 22. min sa ujali vedenia. Čögley vybojoval loptu a z jeho prihrávky profitoval William, ktorý zblízka prekonal brankára hostí – 1:0. Po polhodine hry Mazáň nastrelil žrď, ale o päť minút neskôr už rýchlu akciu Trenčanov zakončil Hajradinovič strelou do pravého horného rohu – 2:0. Viaceré útoky domácich tiež volali po góloch, napríklad v 44. min William hlavičkoval do žrde.

II. počas

Senica sa aj po zmene strán snažila dostať do hry, domáci si však vývoj zápasu i súpera kontrolovali. V 62. min dostal kapitán hostí Tomáš Kóňa v priebehu minúty dve žlté karty za fauly a putoval predčasne pod sprchy, čím definitívne zakončil snahu svojich spoluhráčov o zmenu rezultátu. V závere ešte skóroval William, lenže z ofsajdu, preto jeho gól neplatil.