Trenčín zvíťazil na ľade Zvolena, duel sa skončil potýčkou medzi tímami

Hokej, Tipsport liga
Sprava: Vojtech Zeleňák z HKM Zvolen a Peter Sojčík z Dukla Trenčín počas piateho semifinálového zápasu Tipsport extraligy Kaufland play-off medzi HKM Zvolen - HK Dukla Trenčín. Zvolen, 7. apríl 2018 Foto: SITA/Jakub Julény

ZVOLEN 7. apríla (WebNoviny.sk) – Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili 3:2 na ľade Zvolena v sobotňajšom piatom súboji semifinále play-off hokejovej Tipsport ligy 2017/2018 a už v pondelok môžu pred vlastnými fanúšikmi spečatiť postup do finále, prvého od sezóny 2006/2007. Trenčania vedú v sérii hranej na štyri víťazstvá 3:2 na zápasy.

Domáci Zvolenčania viedli v sobotu od 9. minúty gólom Tomáša Töröka, náskok tímu spod Pustého hradu poistil v 23. minúte Oscar Steen. V 30. minúte však skorigoval skúsený útočník „vojakov“ Branko Radivojevič a na 2:2 vyrovnal Marcel Hossa. Triumf Trenčína zariadil v 51. min vo vlastnom oslabení Peter Sojčík.

Duel mal dohru pri odchode hráčov do kabín, medzi striedačkami prišlo k hromadnej ‚strkanici‘.

Tipsport liga 2017/2018 – semifinále play-off – piaty zápas

• hrá sa na štyri víťazstvá

HKM Zvolen – HK Dukla Trenčín  2:3 (1:0, 1:1, 0:2) – stav série: 2:3
Góly: 9. Török (V. Fekiač), 23. O. Steen (Kelemen, Ťavoda) – 30. Radivojevič (Ölvecký), 49. Marcel Hossa (Sádecký), 51. Sojčík
Vylúčení: 8:9 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Snášel, Lauff – Stanzel, Smrek, 4588 divákov

Zvolen: MacIntyre – J. Kováčik, T. Bokroš, Hraško, Zeleňák, Ťavoda, Ulrych, Dubeň – Michal Chovan, Kytnár, Šišovský – Obdržálek, Špirko, Coffman – Kelemen, O. Steen, Matis – Martin Ďaloga, V. Fekiač, Török – Síkela
Trenčín: M. Valent – Starosta, Bačik, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, L. Romančík – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – Marcel Hossa, Sádecký, J. Gašparovič – O. Mikula, Dlouhý, T. Varga – Deveaux, J. Švec, D. Hudec – Bezúch