Trenčínu by mohli pomôcť až štyria hokejoví majstri sveta

Hokej, dres
Foto: SITA/Diana Černáková

Trenčín v piatok v príprave proti Ostrave

Futbalisti corgoňligového klubu AS Trenčín si reprezentačnú prestávku vyplnia piatkovým prípravným duelom proti českej prvoligovej Ostrave. Zápas je na programe od 14.30 h na ostravskom štadióne Bazaly. Informoval o tom oficiálny web klubu spod hradu Matúša Čáka.

TRENČÍN 5. septembra (WEBNOVINY) – Omladenému kádru hokejovej Dukly Trenčín by mohli v úvode súťažného ročníka 2013/2014 pomôcť štyria majstri sveta z Göteborgu 2002.

Okrem obrancu Richarda Lintnera, ktorý už dávnejšie avizoval, že by sa rád rozohral pred odchodom do zahraničia práve v Trenčíne, by si dres Dukly mohli po vzájomnom dohovore obliecť aj skúsení útočníci Róbert Petrovický s Rastislavom Pavlikovským a dokonca aj brankár Ján Lašák.

„Pre mladších spoluhráčov by to bola veľká škola a psychická vzpruha. Už len pozorovať a sedieť v kabíne s takými hráčmi,“ povedal pre štvrtkové vydanie denníka SME tréner Dukly Kaláber, podľa ktorého však treba ešte veci dotiahnuť. Kvarteto hráčov by v úvode sezóny pomohlo aj spropagovať Tipsport extraligu. Trenčania ju začnú 10. septembra v Bratislave súbojom s reprezentačnou dvadsiatkou. V tomto dueli ešte šampióni spred jedenástich rokov nebudú hrať.

„Pôvodne som mienil začať so zápasmi až v októbri, no nápad kamarátov sa mi zapáčil. Rád by som pomohol klubu, v ktorom som začínal s veľkým hokejom. Zdravotne sa cítim v poriadku,“ uviedol pre SME Róbert Petrovický, ktorý naposledy pôsobil v Komete Brno. S Rastislavom Pavlikovským sa pripravoval doteraz na štadióne Mariána Gáboríka. Lintner už dlhšie korčuľoval s prvým tímom Dukly, za ktorý nastúpil aj na Rona Cupe.

Brankár Ján Lašák momentálne trénuje vo Zvolene. „Nó, zatiaľ nie je vec dohodnutá, ale pripúšťam, že s chalanmi sme hovorili o tom, že začneme spolu v Trenčíne. Sám ešte nemám angažmán podľa mojich predstáv. Prirodzene, šanca rozchytať sa v extralige ma láka,“ uviedol pre SME Lašák.

Ak by Trenčín angažoval štvoricu hokejistov, potom by v slovenskej extralige mohlo nastúpiť až deväť majstrov sveta z Göteborgu. Zo zlatého Filcovho výberu pôsobia Jozef Stümpel a Dušan Milo v Nitre, Martin Štrbák a Ladislav Nagy v Košiciach a obranca Peter Smrek v Martine.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján LašákJozef StümpelLadislav NagyMartin ŠtrbákRóbert Petrovický
Firmy a inštitúcie HK Dukla Trenčín