Tréner Cíger po výhre nad Francúzmi: 'Úloha znela jasne!'

Zdeno Cíger
Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger. Foto: SITA/Milo Fabian

PETROHRAD 9. mája (WebNoviny.sk) – S veľkým úsmevom hodnotil tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger nedeľňajšie vystúpenie svojich zverencov na 80. majstrovstvách sveta v Rusku. Jeho mužstvo zvládlo aj druhý zápas na šampionáte. Slováci po sobotňajšom triumfe nad Maďarmi 4:1 zdolali v nedeľu výber Francúzska 5:1.

„Som veľmi rád, že sme to dotiahli do víťazného konca. Bol to veľmi dôležitý a ťažký zápas, pretože súper hrá veľmi dobre. Naši hráči si však verili, badal som to už na rozcvičke. Francúzi neboli ľahký oriešok. Som rád, že naši chalani pochopili veci, ktoré naplno ukázali v závere, že hrali tímovo a disciplinovane. Inak sa hokej hrať nedá,“ zneli prvé slová 46-ročného kouča.

Obrazom: Slovensko vyhralo nad Francúzskom

Stáva sa, povedal Cíger o prvom góle

„Pri rýchlom góle v našej bránke to nebola obrovská chyba. Vedeli sme, že Francúzi si puky vedome hádžu do stredného pásma. Boli tam dvaja naši hráči, len ich to preskočilo. Stáva sa,“ dodal na margo veľmi rýchleho zásahu za chrbtom Júliusa Hudáčka už v 69. sekunde stretnutia.

Hlavný tréner výberu SR bol veľmi spokojný aj preto, lebo jeho mužstvo splnilo pokyny a hralo naplno celých šesťdesiat minút. „Úloha znela jasne!“ parafrázoval Zdeno Cíger jednu zo známych replík z filmu Pelíšky. „Povedali sme si, že musíme hrať, ako keby to bol posledný duel. Teším sa z toho, že to chlapci splnili,“ doplnil.

Premiérové góly na MS si pripísali Bakoš a Jaroš

Gólman Július Hudáček na týchto MS síce inkasoval veľmi rýchly gól, po ktorom však „zatiahol roletu“ a po súboji ho vyhlásili za najlepšieho hráča slovenského mužstva. „Dali sme mu šancu a teším sa, že to dopadlo dobre a podržal mužstvo. Bol istý rovnako ako Braňo Konrád. Je veľmi dôležité, že máme stabilitu a silu aj na brankárskom poste,“ tvrdil tréner Cíger.

Od druhej tretiny musel kombinovať zloženie útokov, pretože do hry už nezasahoval Marko Daňo. Prvé správy hovorili o jeho problémami so slabinami. „Nemá toľko faulovať,“ povedal na adresu mladého krídelníka hlavný kouč a pokračoval: „Skombinovalo sa to s jeho menšou zdravotnou indispozíciou. Dúfam, že bude v pohode. Máme deň voľna a keby to bol väčší problém, máme v zálohe ďalších dvoch hráčov. Budeme to citlivo zvažovať.“

V nedeľu si premiérové presné zásahy na MS v kariére pripísali Martin Bakoš aj Christián Jaroš. „To sú všetko veľmi pozitívne veci, ktoré mužstvu len pomôžu. Je potrebné, aby sa mladí chlapci naštartovali, verili si a čo najviac nás zviditeľňovali,“ rád poznamenal Cíger.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.
Tipos

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Christián JarošJúlius HudáčekMarko DaňoMartin BakošZdeno Cíger
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia