Tréner futbalovej reprezentácie Tarkovič verí, že Hamšík príde už na marcový zraz pripravený

Štefan Tarkovič
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo

Pre trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Štefana Tarkoviča je dôležité, že kapitán jeho tímu Marek Hamšík si našiel nové pôsobisko v Európe na najbližšie mesiace. Ako je známe, po dvoch rokoch v Číne sa upísal švédskemu Göteborgu do konca augusta 2021.

Návrat do Číny nebol reálny

Prvý ligový duel v tomto roku vo Švédsku môže absolvovať až v úvode apríla, no viac ako herná prax pred marcovým štartom kvalifikácie o postup na MS 2022 je zápasové vyťaženie skúseného stredopoliara pred júnovými majstrovstvami Európy.

„Marekov návrat do Európy sa dal čakať a je logický aj preto, že možnosť vrátiť sa v tejto pandemickej situácii do Číny bola skutočne iba v imaginárnej pozícii. Samozrejme, aj pre nás je veľmi dôležité, že si našiel klub. Škoda, že k tomu neprišlo trocha skôr. Verím, že urobí všetko pre to, aby prišiel na blížiaci sa zraz čo najlepšie pripravený. V marcovom asociačnom termíne hráme tri zápasy, nimi vstupujeme do kvalifikácie majstrovstiev sveta, preto je dôležité, že teraz už bude v tréningovom procese s klubom, za ktorý odohrá aj prípravné zápasy,“ prezradil Takovič pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Roky strávené v Taliansku

S Hamšíkom sa Tarkovič zhováral ešte pred jeho odchodom do Švédska. „Pre mňa je veľmi ťažké akýmkoľvek spôsobom do prestupu vstupovať, nepoznám podmienky kontraktu s čínskym klubom, ani to, o akých podmienkach rokoval s Göteborgom. Pre mňa je najdôležitejšie, a to som aj Marekovi povedal, že vítam, že bude v pravidelnom tréningovom i zápasovom procese. Verím, že týmto rozhodnutím urobil Marek zásadný krok k tomu, aby na marcový zraz prišiel čo najlepšie pripravený,“ dodal Tarkovič na webe futbalsfz.sk.

Pred odchodom do Číny vo februári 2019 strávil Hamšík viac ako jednu dekádu v talianskom Neapole (2007 – 2019), predtým hral na Apeninskom polostrove aj za Bresciu (2004 – 2007).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek HamšíkŠtefan Tarkovič