Tréner Látal, generálny manažér Hoftych a majiteľ Poór končia v Spartaku Trnava

Pavel Hoftych, Radoslav Látal
Zľava: Generálny manažér Spartaka Trnava Pavel Hoftych a tréner Radoslav Látal. Foto: SITA/Ivan Kopčáni - koláž WBN

TRNAVA 26. novembra (WebNoviny.sk) – Majiteľ Vladimír Poór, tréner Radoslav Látal a generálny manažér Pavel Hoftych v decembri ukončia pôsobenie v štruktúrach slovenského futbalového majstra FC Spartak Trnava.

Prvý menovaný poskytol svoje stanovisko webu Šport24.sk, ďalší dvaja sa vyjadrili prostredníctvom tlačovej správy na oficiálnom internetovom portáli „andelov“. Všetci spomenutí zostanú vo funkciách do konca jesennej časti Fortuna ligy a Európskej ligy, v rámci týchto dvoch súťaži odohrajú Trnavčania ešte štyri duely.

„Áno, môžem potvrdiť, že v decembri v klube definitívne končím. Už nikdy nevstúpim na štadión Spartaka. Rozhodol som sa tak preto, lebo už viac nechcem a nemôžem bojovať s ľuďmi, ktorí nedokážu nič iné iba škodiť trnavskému futbalu,“ cituje Vladimíra Poóra portál Šport24.sk, ktorý zároveň informoval o tom, že známy podnikateľ pravdepodobne presunie svoje aktivity do pražského Bohemiansu.

Nespokojný so situáciou v „malom Ríme“

Vedenie trnavského klubu bude musieť počas zimy hľadať nových mužov aj na pozície generálneho manažéra a hlavného trénera A-mužstva.

„Vzhľadom k tomu, že sa hneď po majstrovskom úspechu začali predkolá európskych súťaží, bolo potrebné pracovať na príchode nového trénera a hráčov. Chceli sme dosiahnuť úspech. Ten sa nám podaril. Napriek tomu som majiteľovi klubu oznámil svoj koniec. Dokončím jesennú časť, nakoľko ma zo svojej pozície viažu oficiálne povinnosti smerom k UEFA,“ uviedol Hoftych, ktorý nebol spokojný so situáciou v „malom Ríme“.

„Stále som veril, že môžeme ísť tzv. plzenskou cestou. Ale teraz už viem, že v meste nie je možné dosiahnuť vo viacerých subjektoch zhodu, aby sa futbal v Trnave dostal ďalej. A to napriek tomu, že sme sa veľakrát pokúšali o rôznu formu spolupráce. Nikam sme nedospeli. Je to hlavný dôvod, prečo necítim, že by moja práca mala byť i naďalej pre Spartak prínosná, ďalej je v tom aj osobná motivácia pokračovať. Nepáči sa mi taktiež fakt, že našu prácu rešpektujú viac súperi, proti ktorým hráme – Anderlecht, Fenerbahce či Dinamo Záhreb, Legia Varšava s Ľubľanou, ako ľudia v meste,“ dodal 51-ročný funkcionár.

Hoftych pôsobil v Spartaku ako generálny manažér od leta 2016 a pred začiatkom aktuálnej sezóny priviedol na lavičku Trnavčanov svojho krajana Radoslava Látala.

Hrajú o svoju budúcnosť

Pod vedením 48-ročného kouča sa slovenský šampión prebojoval do skupinovej fázy Európskej ligy, stále má šancu na zisk Slovnaft Cupu a v domácej súťaži bojuje o účasť medzi elitnou šesticou.

„Nikto si ani nevie predstaviť, aké je to zložité. Odohrali sme doteraz 33 stretnutí. Po tom, čo sa mi stalo v sobotu večer po zápase s fanúšikmi, som sa definitívne presvedčil o tom, že tu mám skončiť. Posledné štyri duely sa sústredím na to, aby sme odviedli s hráčmi čo najlepšiu spoločnú prácu. Každý – odo mňa až po hráčov je profesionál. Vedia, že hrajú o svoju ďalšiu budúcnosť. Svoje rozhodnutie som im oznámil dnes krátko popoludní na spoločnom stretnutí,“ povedal Látal pre oficiálny web Spartaka.

„Končím aj z dôvodu, že ma sem priviedol Pavel Hoftych, po dohode s majiteľom klubu, za čo som mu vďačný. Po jeho odchode nebudem mať okolo seba ľudí, ktorých poznám osobne a o ktorých by som sa oprel a nadviazal na úspešnú jeseň. Na jej konci prenechám začatú prácu môjmu následníkovi,“ vysvetlil svoje dôvody.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavel HoftychRadoslav LátalVladimír Poór
Firmy a inštitúcie FC Spartak Trnava