Tréner opäť chválil Tatara, považuje ho za vášnivé dieťa

Tomáš Tatar
Tomáš Tatar si v nedeľňajšom zápase NHL pripísal na svoje konto jednu asistenciu, 'červené krídla' prehrali s Montrealom 1:4. Foto: SITA/AP

DETROIT 21. februára (WEBNOVINY) – Tí, ktorí pochybovali, že Tomáš Tatar môže svoju hokejovú kariéru posunúť o krok vyššie, dostávajú v tejto sezóne dostatočnú odpoveď. Práve takto začína materiál o slovenskom útočníkovi tímu Detroit Red Wings Ted Kulfan z periodika The Detroit News.

Pripomína, že 24-ročný krídelník je s 24 gólmi streleckým lídrom Red Wings a so 42 bodmi je tretí v tabuľke produktivity momentálne piateho tímu Východnej konferencie. Produktívnejší ako Tatar po dvoch tretinách základnej časti sezóny 2014/2015 sú iba hviezdne stálice tímu Henrik Zetterberg (15+34) a Pavel Daciuk (17+26).

Je to vášnivé dieťa, ktoré má veľmi rado hokej,“ povedal tréner Detroitu Mike Babcock na adresu Tatara. „Všeobecne platí, že nezáleží na tom, kto vás vedie. Ak nemilujete hokej a nedoprajete si tvrdé tréningové dávky každý deň, nebudete sa zlepšovať. To však nie je prípad Tatara,“ pokračoval Babcock v stručnej charakteristike šikovného Slováka.

Tatar bol vlani v lete chráneným voľným hráčom. „Červené krídla“ si ho však poistili na ďalšie tri roky za 8,25 mil. USD. „Disponuje viacerými hokejovými zručnosťami a schopnosťou neustále napredovať. A je zároveň maximálne súťaživý typ. Túži zlepšovať sa každý deň a svoju prácu berie veľmi vážne,“ doplnil Babcock.

Viacerí pozorovatelia si o 51-ročnom Babcockovi myslia, že pri Tatarovi a jemu podobných mladých hráčoch vystupuje v pozícii skúseného mentora. Tréner však vysvetľuje, že rešpekt od hráčov pre neho znamená čosi iné. „Mám rád všetkých hokejistov v tíme a snažím sa z nich urobiť lepších hráčov, ale aj ľudí. Rešpekt pre mňa znamená, že hráči siahnu na dno svojho potenciálu a posúvajú sa stále dopredu,“ doplnil Babcock.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Henrik ZetterbergMike BabcockPavel DaciukTomáš Tatar