Tréner SSC Neapol vysvetlil, prečo po zhruba hodine hry strieda Hamšíka

Marek Hamšík
Slovenský futbalista Marek Hamšík v drese SSC Neapol. Foto: archívne, Filippo Venezia/ANSA via AP

DONECK 13. septembra (WebNoviny.sk) – V stredu sa vo futbalovej Lige majstrov dostane k slovu taliansky SSC Neapol a v jeho tíme aj Marek Hamšík – jediný slovenský zástupca v rozbiehajúcej sa skupinovej fáze tejto najprestížnejšej európskej klubovej súťaže.

Hamšík je nenahraditeľný hráč

Pred zápasom v ukrajinskom Charkove proti Šachtaru Doneck tréner Nepolčanov Maurizio Sarri venoval záver tlačovej konferencie práve svojmu kapitánovi zo Slovenska, ktorého označil za nenahraditeľného hráča. Zároveň vysvetlil, prečo ho v ostatných zápasoch zvykne striedať už približne po hodine hry.

„Pre mňa je Marek kľúčový a nenahraditeľný hráč, lebo on ako jediný dokáže hrať medzi líniami. Keďže ho potrebujem v každom zápase, jeho striedanie je jediný spôsob ako ho šetriť. Aj keď niekedy nehrá excelentne, má moju maximálnu podporu. A viem, že mi to vráti na 120 percent,“ povedal Sarri, jeho reakciu priniesol aj web http://www.marek-hamsik.sk.

Neapol je v Serie A zatiaľ stopercentný

Neapol má po troch kolách Serie A na konte plný počet 9 bodov, ale podľa trénera Sarriho ho v stredu v Charkove čaká ťažká práca.

„Šachtar má silu aj kvalitu, jeho hráči majú určite na to, aby nám spôsobili ťažkosti. Máme pred sebou sezónu veľkých výziev a prvá z nich nás čaká už na Ukrajine. Musíme preukázať správnu mentalitu, keď chceme uspieť,“ povedal Sarri.

Okrem súboja Šachtar Doneck – SSC Neapol ponúka F-skupina LM v stredu aj meranie síl Feyenoord Rotterdam – Manchester City.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek HamšíkMaurizio Sarri
Firmy a inštitúcie SSC Neapol