Aktualizované: Hapal končí na lavičke slovenskej reprezentácie do 21 rokov, zamieril do Sparty Praha

Andrea Stramaccioni
Andrea Stramaccioni skončil v Sparte Praha. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 6. marca 15:28

PRAHA 6. marca (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový zväz (SFZ) uvoľnil z funkcie trénera reprezentácie do 21 rokov Pavla Hapala. Štyridsaťosemročnému koučovi už teda nič nebráni sadnúť si na lavičku Sparty Praha.

Tesne popoludní sme dospeli k rozhodnutiu uvoľniť Pavla Hapala do Sparty. Chcel by som mu zaželať veľa úspechov a poďakovať za úžasnú prácu, ktorú odviedol pri našej dvadsaťjednotke,“ povedal na oficiálnom webe SFZ prezident Ján Kováčik a pokračoval: „Pavel Hapal mal záujem trénovať Spartu, takáto ponuka neprichádza každý deň, možno prichádza raz za život. My sme mu chceli situáciu zľahčiť a samozrejme umožniť mu viesť najslávnejší český klub.” Jeho menovanie už oznámila aj Sparta prostredníctvom oficiálneho webu.

Nebolo to jednoduché rozhodovanie

Pozícia trénera „rudých“ sa uvoľnila po talianovi Andreovi Stramaccionimu, ktorého v utorok odvolali po neuspokojivých výsledkoch. Spoločne s ním opustili Letnú aj jeho šiesti spolupracovníci. Pohár trpezlivosti vedenia klubu mal pretiecť po nedeľňajšej domácej ligovej remíze 1:1 s Brnom.

Hapala označili za najhorúcejšieho kandidáta už české médiá. „Nebolo to jednoduché rozhodovanie. Všetko sa zbehlo veľmi rýchlo. Vedenie Sparty ma kontaktovalo v nedeľu neskoro večer, skutočne som nemal veľa času na rozmýšľanie. Sparta je pojem nielen v Česku, ale nepochybne aj v Európe a je pre mňa obrovská výzva, trénovať takýto veľkoklub. Tento fakt v mojom rozhodovaní veľmi zavážil,“ povedal Hapal, ktorý si na sklonku aktívnej kariéry obliekal dres „rudých“.

Úspešné tri roky pri reprezentácii

Medzi jeho najväčšie trénerské úspechy patria postup so Žilinou, práve cez Spartu Praha, do skupinovej fázy Ligy majstrov, či účasť so SR „21“ na európskom šampionáte 2017 v Poľsku. Mladých Slovákov viedol od januára 2015. “Rád by som sa poďakoval Slovenskému futbalovému zväzu za to, že mi vyšiel v ústrety a uvoľnil ma zo svojich služieb. Ďakujem aj za krásne tri roky, ktoré som pri slovenskej dvadsaťjednotke strávil a ktoré boli pre obe strany, myslím si, úspešné. Rozchádzame sa v dobrom a verím, že vzťahy, ktoré som si na Slovensku vybudoval, zostanú dobré aj naďalej,“ dodal Hapal.

Podľa niektorých medializovaných správ mal spoločne s Hapalom odísť do Sparty aj jeho asistent Oto Brunegraf. To však vylúčil Kováčik, ktorý uviedol, že Brunegraf s najväčšou pravdepodobnosťou povedie slovenských mladíkov v marcových zápasoch proti Albánsku (23. marca v Tirane a 27. 3. v Žiline) v kvalifikácii ME 2019.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KováčikOto BrunegrafPavel Hapal
Firmy a inštitúcie Sparta Praha