Tréner Vilanova súhlasil s dvojročnou zmluvou s Barcelonou

Tino Vilanova
Tito Vilanova (vpravo) nahradí na lavičke Barcelony Pepa Guardiolu. Foto: SITA/AP

MADRID 13. júna (WEBNOVINY) – Nový tréner futbalistov FC Barcelona Tito Vilanova súhlasil s podmienkami dvojročnej zmluvy a oficiálne ho vedenie klubu predstaví médiám a verejnosti ako nového šéfa lavičky v piatok.

„Tito Vilanova bude trénerom Barcelony v nasledujúcich dvoch sezónach,“ uviedol v Katalánsku vychádzajúci športový denník El Mundo Deportivo, podľa ktorého zástupca trénera Josep María Orobitg už dosiahol dohodu a chýba len jeho podpis na zmluve.

Vilanova rokoval o kontrakte od 27. apríla, keď vedenie klubu oznámilo, že nahradí Pepa Guardiolu. Podľa madridského denníka Marca by mal zarábať ročne 7 milión eur. Kariéra Francesca „Tita“ Vilanovu sa uberala podobným smerom ako jeho o rok mladšieho predchodcu.

Rovnako ako Guardiola je odchovancom Barcelony a stredopoliarom. Nedokázal sa však prebojovať do prvého tímu a kým zavesil kopačky na klinec, vystriedal ďalších sedem klubov. Z tých významnejších v jeho životopise radno spomenúť Celtu Vigo či Mallorcu, nikdy však nepatril k veľkým hviezdam. V roku 2007 ho Guardiola vymenoval za svojho asistenta v B-tíme a o rok neskôr sa spolu s ním vydal na misiu k „áčku“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tito Vilanova
Firmy a inštitúcie FC Barcelona