Tréner Vrba sa vráti na lavičku FC Viktoria Plzeň, zmluvu podpísal na tri roky

Pavel Vrba
Tréner Pavel Vrba. Foto: SITA/AP.

PLZEŇ 4. mája (WebNoviny.sk) – Český futbalový tréner Pavel Vrba sa vráti na lavičku FC Viktoria Plzeň. Päťdesiattriročný rodák z Přerova (nar. 6. decembra 1963) podpísal vo štvrtok popoludní s vedením úradujúceho majstra zmluvu na tri roky, Informuje o tom oficiálna internetová stránka plzenského klubu.

Vrba povedie „Viktorku“ od nastávajúcej sezóny 2017/2018. Dovtedy zostane hlavným koučom mužstva Zdeněk Bečka, ktorý spolu s asistentom Pavlom Horváthom nahradili od začiatku apríla Slováka Romana Pivarníka, ten pre neuspokojivý herný prejav v jarnej časti tamojšej najvyššej súťaže nútene skončil.

Pavel Vrba získal počas viac ako päťročného pôsobenia v Plzni s mužstvom dva majstrovské tituly (2011, 2013), triumfoval aj v Českom pohári i Českom superpohári.

Bývalý kouč českej reprezentácie dovedna šesťkrát ovládol hlasovanie o Trénera roka v rámci ankety Futbalista roka. Na Slovensku účinkoval v pozícii asistenta reprezentácie SR, na klubovej úrovni trénoval Púchov i Žilinum, s ktorou vybojoval ligový primát (2007).

V tíme úradujúceho českého majstra FC Viktoria Plzeň pôsobí kvinteto slovenských futbalistov – Matúš Kozáčik, Patrik Hrošovský, Martin Chrien, Jakub Hromada a Marek Bakoš. Štyri kolá pred koncom súťažného ročníka 2016/2017 figurujú Plzeň a Slavia Praha s 59 bodmi na čele poradia, spomenuté duo sa pobije v lige o celkové prvenstvo. Tretia v tabuľke Sparta Praha zaostáva už o desať bodov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek BakošMartin ChrienMatúš KozáčikPatrik HrošovskýPavel Vrba
Firmy a inštitúcie FC Viktoria Plzeň