Tréner Weiss dopraje hráčom Slovana po postupe v pohári a vysokom víťazstve v lige štyri dni voľna

FUTBAL FL: Bratislava - Sereï
V popredí sprava: Vladimír Weiss z ŠK Slovan Bratislava a Edin Osmanovič z ŠKF Sereď počas futbalového zápasu 3. kola nadstavbovej časti o titul Fortuna ligy 2021/2022 medzi ŠK Slovan Bratislava - ŠKF Sereď. Bratislava, 19. marec 2022. Foto: SITA/Jana Birošová

Futbalisti slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava v sobotňajšom dueli 3. kola nadstavbovej skupiny o titul vo Fortuna lige 2021/2022 zvíťazili nad Sereďou vysoko 5:1.

Nezačali síce najlepšie, no v prestávke zmenili niekoľko vecí a štyrmi zásahmi po zmene strán strhli zápas na svoju stranu.

Weiss st. v šatni nezvýšil hlas

Kouč „belasých“ Vladimír Weiss st. chcel súpera zaskočiť rozostavením 3-4-3 s rýchlym otáčaním hry a centrami na srbského útočníka Ivana Šaponjiča. Priznal však, že v úvodnom dejstve to Bratislavčanom nešlo podľa predstáv.

„Inkasovali sme po pozičnej chybe, prehrali sme súboj, neskoro sme zavreli pravú stranu a neskoro sme reagovali na nabiehajúceho hráča. Našťastie sme ešte do polčasu vyrovnali po štandardke,“ povedal 57-ročný tréner podľa oficiálneho webu Slovana.

Niekdajší kormidelník slovenskej reprezentácie počas prestávky v šatni nezvýšil hlas. Zverencov akurát upozornil na niekoľko nedostatkov a vyzdvihol prvky, ktoré robili správne.

Darček od trénera pre hráčov

„Hráčov som povzbudzoval, že to príde, a že musíme zápas zvrátiť kvalitou, aktivitou a rýchlejšou hrou na jeden-dva dotyky. Veril som, že to v druhom polčase zvládneme, čo sa aj potvrdilo. Dnes dobrý výkon z našej strany, kombinačný, šancí bolo ešte viac,“ dodal.

Slovan v utorok postúpil do semifinále pohárovej súťaže Slovnaft Cup a Weiss st. hráčom sľúbil, že keď zvíťazia aj nad Sereďou, dostanú od neho darček – štyri dni voľna.

„Dodržím to,“ poznamenal Weiss st. a dodal, že mužstvo z Tehelného poľa sa zapojí do tréningového procesu až vo štvrtok.