Tréner zámerne priberá, aby zistil, ako sa cítia obézni

Bez názvu
Predtým a potom: Drew pribral z z pôvodných 87,5 kg na 119,4 kg Foto: www.dailymail.co.uk

Pred šiestimi mesiacmi sa Drew Mannig, 30-ročný osobný tréner z Eagle Mountain v Utahu, mohol pochváliť svalnatým vyšportovaným telom, s ktorým by poľahky zabodoval na akomkoľvek fitnes plagáte. Dnes jeho „pivné“ brucho, ochabnuté svalstvo a hrubnúci krk naznačujú začiatky nezdravej obezity. Nadbytočné kilogramy však fitnes guru získal zámerne – túži totiž zistiť, ako sa ľudia cítia, keď postupne priberajú a čo presne prežívajú, keď sa snažia schudnúť. Svoje poznatky chce neskôr využiť na pomoc svojim zverencom.

Jeho výzva znela nasledovne – počas šiestich mesiacov žiť nezdravo a pribrať čo najviac kilogramov. Následne stráviť presne taký istý čas, aby sa opäť dostal do pôvodnej formy. Drew Mannig sa momentálne nachádza na konci prvej fázy. Za pol roka dokázal z pôvodných 87,5 kg pribrať na 119,4 kg. Svoj postup a pocity, ako aj fotografie jeho meniaceho sa tela zdieľa na svojom osobnom blogu.

„Obézni ľudia musia pri snahe schudnúť prekonávať fyzické aj emocionálne bariéry. Dúfam, že vďaka skúsenostiam, ktoré získam v priebehu roka, tomu všetkému lepšie porozumiem,“ píše otec dvoch malých detí na svojej stránke fit2fat2fit.com. Na nej často usporadúva rôzne ankety, v ktorých čitatelia rozhodujú, akú „kalorickú bombu“ bude mať na večeru. V najnovšej ankete môžu čitatelia hlasovať za obrovský burger s hranolkami poliatymi syrom alebo za „palacinky lásky“ (toľko palaciniek, koľko bude vládať zjesť) či za párky v kukuričnej placke.

Bez názvu
Foto: www.dailymail.co.uk

Takáto diéta je veľmi vzdialená od toho, čo osobný tréner a chirurgický technik väčšinou jedáva. Okrem pravidelného pohybu na čerstvom vzduchu pri bicyklovaní, lyžovaní či turistike sa Mannig zvykol vyhýbať všetkému, čo zaváňalo tukom. Američan si okrem získaných kilogramov na sebe všimol i ďalšie zmeny. Na svojom blogu sa zdôveruje, že mu klesá sebavedomie, je citlivejší, rozpačitý a hladina jeho testosterónu klesla pod hodnoty, ktoré mal ako malý chlapec pred pubertou. Na zmeny sa sťažuje i jeho manželka a dve deti, ktoré tvrdia, že Mannig nemá dosť energie, aby sa s nimi hral či pomáhal v domácnosti ako predtým.

Počas svojho experimentu chodí neustále na preventívne prehliadky. Jeho lekári sa obávajú o Mannigov krvný tlak, ktorý v dôsledku priberania závratne stúpol. „Je mrzutý, nemá žiadne endorfíny a stále sa cíti na mizine. Najťažšie pre mňa je počúvanie jeho neustálych sťažností. Okrem toho na mňa žiarli, lebo ja môžem cvičiť a on nie,“ prezradila jeho manželka Jannine.

Bez názvu
Foto: www.dailymail.co.uk

Vyzerá to však tak, že onedlho nadídu ešte ťažšie časy. Už 5. novembra nastane deň, kedy Drew Mannig začne postupne cvičiť a zdravšie sa stravovať. Tréner priznáva, že hoci sa na to teší, má aj trochu strach. „Z časti sa bojím, že sa nebudem vedieť zbaviť niektorých závislostí. Po posteľou si teraz schovávam fľašu piva a balíček chipsov. Ale z druhej strany mám už dosť toho, že sa cítim ako niekto iný. Chcem byť opäť starým Drewom,“ uviedol tréner. Na svojom blogu sa chystá zverejniť svoj zdravý jedálny lístok a popis cvičení, ktoré bude vykonávať. Drew zároveň dúfa, že tak inšpiruje stovky obéznych Američanov, ktorí by mohli začať chudnúť spolu s ním. „Drew si myslí, že každý môže byť fit, ak bude nasledovať jeho program,“ hovorí trénerova manželka, ktorá už netrpezlivo odpočítava dni do začiatku diéty.

www.dailymail.co.uk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom