Trénerom Dinama Minsk zostáva i naďalej Ľubomír Pokovič

Slovan Bratislava - Dinamo Minsk
Zľava: Branko Radivojevič zo Slovana a Tomáš Surový z Minska počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy HC Slovan Bratislava - Dinamo Minsk. Foto: SITA/Ján Slovák

MINSK 22. apríla (WEBNOVINY) – Slovák Ľubomír Pokovič bude hlavným trénerom klubu Kontinentálnej hokejovej ligy Dinamo Minsk aj v sezóne 2014/2015. S vedením klubu podpísal v utorok novú zmluvu na ďalší súťažný ročník. V Pokovičovom realizačnom tíme budú asistenti Vladimir Kopať, Alexej Ščeblanov a Alexander Markickij.

Pokovič sa stal hlavným trénerom Dinama Minsk 23. novembra 2013, jeho dočasné poverenie sa zmenilo na trvalé 11. decembra 2013. Pod vedením čoskoro 54-ročného kormidelníka (nar. 28. apríla 1960) síce nepostúpilo Dinamo do play-off, v Pohári nádeje však bojovalo o trofej.

V Bielorusku má Pokovič výborné meno. Minsk už viedol v rokoch 2005 a 2007, v roku 2012 sa vrátil do Dinama najskôr ako asistent a po vyše roku postúpil na post šéfa realizačného tímu. V minulosti viedol Ľubomír Pokovič aj nemecké kluby Bremerhaven, Neuwied, český Třinec i Slovan Bratislava, dlhé roky bol asistentom v slovenskej reprezentácii. Informácie zverejnil klubový web Dinama Minsk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubomír Pokovič