Trénerovi Ukrajiny praskli nervy, chcel zbiť novinára

Oleg Blochin
Oleg Blochin Foto: SITA/AP

DONECK 20. júna (WEBNOVINY) – Tréner ukrajinskej futbalovej reprezentácie Oleg Blochin nie celkom zvládol utorňajšiu prehru 0:1 s Anglickom, po ktorej sa s európskym šampionátom rozlúčila aj druhá usporiadateľská krajina.

Na pozápasovej tlačovej konferencii sa nechal „vytočiť“ domácim novinárom kritizujúcim kondíciu Blochinovho tímu. Vyzval ho dokonca, aby si to išli vybaviť „von“.

„Majte úctu k mojej práci. Vybavme si to ako chlap s chlapom. Idete so mnou?“ vybuchol bývalý reprezentant Sovietskeho zväzu a držiteľ Zlatej lopty z roku 1975 a pokračoval vo svojom výstupe: „Mali by ste rešpektovať, že som kedysi hral futbal. Vy ste hrali? Rešpektujte moju prácu a osobu. Nikomu nedovolím, aby kritizoval môj tím. Ak ste chlap, tak poďte von.“

Blochina zjavne rozladil priebeh zápasu, v ktorom maďarskí rozhodcovia neuznali regulárny gól Marka Deviča na 1:1. Lopta bola celým objemom za bránkovou čiarou, ale v hre sa pokračovalo.

„Čo na to môžem povedať? Na ihrisku je päť rozhodcov a nevidia, že lopta je pol metra v bránke. Devič dal gól a ja netuším, prečo ho neuznali,“ pridal Blochin niekoľko centimetrov a predniesol tiež sťažnosť na fauly Johna Terryho a Andyho Carrolla, ktoré podľa neho volali po žltej karte. „Rozhodcovia nevideli Carrollov lakeť? Ani Terryho úder do chrbta? Šéf rozhodcov Pierluigi Collina nám tvrdil, že za každý lakeť a faul zozadu bude karta. Kde boli dnes? Napíšte si, čo chcete, videli ste to sami. Ja rozhodcov kritizovať nebudem,“ čertil sa Blochin.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Oleg BlochinPierluigi Collina
Firmy a inštitúcie Ukrajinská futbalová reprezentácia