Tréning zjazdárok poznačil ťažký pád Puchnerovej

Mirjam Puchnerová
Mirjam Puchnerovú vrtuľníkom previezli do nemocnice. St. Moritz, 7. februára 2017. Foto: Gian Ehrenzeller/Keystone via AP

ST. MORITZ 8. februára (WebNoviny.sk) – Stredajší prvý oficiálny tréning zjazdárok v dejisku majstrovstiev sveta alpských lyžiarov vo švajčiarskom St. Moritzi poznačil ťažký pád Rakúšanky Mirjam Puchnerovej.

Dvadsaťštyriročná rodáčka zo St. Johann im Pongau zle dopadla po jednom zo skokov na trati v oblasti štartu super G a s podozrením na zlomeninu holennej a lýtkovej kosti ju vrtuľníkom transportovali do nemocnice. Isté je, že majstrovstvá sveta sa pre Puchnerovú predčasne skončili. Informujú o tom rakúske médiá.

Najlepšie si v tréningu počínala Slovinka Ilka Štuhecová, ktorej výsledný čas 1:34,53 min bol o 43 stotín kvalitnejší ako v prípade Švajčiarky Fabienne Suterovej. O 81 stotín na treťom mieste zaostala ďalšia domáca zjazdárka, bronzová z utorkového super G Lara Gutová.

Tréning zjazdu absolvovalo 60 pretekárok, Slovenky túto disciplínu nejazdia. Jedna zo spolufavoritiek nedeľňajších pretekov Američanka Lindsey Vonnová skončila dvanásta s odstupom 2,34 s. Ešte pred nedeľňajším klasickým zjazdom v piatok 10. 2. ženy absolvujú v boji o medaily zjazd do kombinačných pretekov.

Tréning zjazdu žien:

1. Ilka Štuhecová (Slovin.) 1:34,53 min, 2. Fabienne Suterová +0,43, 3. Lara Gutová (obe Švaj.) +0,81,…12. Lindsey Vonnová (USA) +2,34.